צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  כאבים חזקים בכתפייםגלית אחרת 06:35 09/09/2009
שלום רב
אימי בת ה- 70 סובלת מזה כשלושה חודשים מכאבים בכתפים. צילום ואולטראסאונד שעשתה לא העלו דבר. שלכו אותה למרפאת כאב.
החדש לי שהכאבים מגיעים כתוצאה מלחץ צווארי כלשהו . דבר נוסף , אימי התחילה ליטול בדיוק בתקופה זו תרופה אנטי דיכאונית בשם "פרפנאן". קראתי היכנשהו שאחת מתופעות הלואי יכולה להיות התפסות שרירי/חוליות הצואר.

האם שמעת על דבר כזה ?
האם לדעתך השערתי נכונה ?
תיכננתי לקחת אותה לאורטופד מומחה לחוליות צוואריות ,האם הגעה אליה עשויה "לחסוך" ביקור אצל האורטופד ?
האם אתה יכול לעשות לה ? אם כן כיצד ?

תודה
גלית
   תשובה לגלית, לגבי כאבים בכתפייםדר. רונן מנדי 10:33 09/09/2009
שלום גלית,

כאבים בכתפיים יכולים להיגרם, בהתחשב בגילה של אימך, משינויים ניווניים בעצמות ומפרקי הכתפיים ובעצמות ומפרקי הצוואר.
שינויים מבניים בעצמות ובמפרקים אופייניים לאנשים מבוגרים, שאינם עוברים בדיקות כירופרקטיות סדירות.
לגבי הכאב, הוא יכול להיות גם קשור ללחץ עיצבי בצוואר תחתון, משם יוצאים עצבים לכתפיים, לשרירי הצוואר, ולשרירי בית חזה עליון.
כאב מתמשך (כרוני) יכול לגרום לתחושת מוגבלות ודיכאון.
לגבי התרופה – אני יכול רק להמליץ להתייעץ עם רופא תרופתי ו/או עם רוקח.
היחסים שאני מדבר עליהם בין השידרה לתפקודי הגוף ואיבריו – הם בתחום של הכירופרקטיקה. אורטופדים (שכבודם לחלוטין מונח במקומו), מאבחנים ומטפלים במחלות שלד ושרירים באופן כימי או ניתוחי (באופן כללי).
ההסתכלות שלהם מעט שונה.
כן, יש לי ניסיון של טיפול באנשים שסבלו מבעיות כאלו.
אבל כדי שאוכל מעבר להתייחסות ולהסבר הכללי הזה, לדעת מה נכון לגבי אימך ולהתאים לה את הטיפול, אני צריך לבדוק את אימך.
לשם כך תצטרכו לתאם מועד לבדיקה. לבדיקה, הביאו בבקשה את כל הצילומים והבדיקות שהיא כבר עשתה.

בברכת בריאות והחלמה,

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב; חדרה
WWW.DR-RONEN.COM
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו