צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  בעיה בעמוד שדרה צווארידניאל 12:52 17/02/2010
שלום, אני בן 49, אני סובל מצוואר כבר 4 שנים , עם קושי בתנועות מסויימות בעיקר בזמן אוכל ו/או תנועה. ככל הנראה תנועות בזויות מסויימת גורמת לשפשוף בעצב הגורם דקירה קלה או כאב .
לאחרונה גבר הכאב באזור הצוואר והכתפיים.
הייתי בביקור פרטי אצל 2 נוירוכירוגים, הנחשבים מומחים.
שניהם ראו בעיה במבחן בבינסקי או טרמנר הופמן.

הצגתי לשניהם דיסקים של בדיקות הדמיה שעשיתי.
מומחה אחד כתב :
ב CT ו MRI קיפוזיס צווארי עם זיזים אחוריים ולחץ על חוט שדרה בגבהים C4-5 ו C5-6 בעיקר בתחתון. בצילום קיפוזיס ניכרת עם ליסטיזיס ניווני בגובה C4-5 .
יש מקום לדקומפרסיה וקיבוע בגבהים הנ"ל.
לדבריו, שום דבר לא יעזור וחייב לעשות ניתוח.

אז הלכתי למומחה נוסף, שרצה לראות רק MRI , ואז כתב :
ב MRI הצרות צווארית בגובה C5-6.
לדבריו מדובר בהצרות בינונית בלבד, ואין שום הצדקה לניתוח.

יש לציין שהבדיקה אצל כל אחד מהם נמשכה זמן שווה של 15-20 דקות.
אז מי צודק ?
איך אפשר להסביר פער כזה בין 2 הדעות?
למה אף אחד לא הזכיר בלטי דיסק, כפי כתוב בפינוח של MRI שקיבלתי ?
מה עליי לעשות, כי קשה לי לתפקד במצב הנוכחי?

יש לציין שכל 4 שנים אני מנסה פיזיותרפיה, כירופרקטיקה, מחטים ועוד. גם אם היה שיפור – הוא היה זמני.

תודה
   תשובה לדניאל בקשר להיצרות שדרתיתדר. רונן מנדי 13:53 17/02/2010
שלום דניאל,
בדרך כלל יש מה לעשות גם עם היצרות שידרתית. מבחינה אורטופדית - למיטב הבנתי - ואני לא אורטפד, הם יכולים רק לחכות עד שהמצב מספיק רע ואז לנתח.
כירפרקטיקה מתרכזת בהחזרת התפקוד. זה אפשרי, אבל זה לוקח זמן.
לצורך התאמת טיפול צריך לבדוק אותך ולהתרשם מצילומי ההדמייה. הבדיקה שלך - לצורך התאמת טיפול - הכי חשובה.

מה שהם מצאו/ראו בפיענוח (שאותו צוטטת) - מדבר על זיזים ושינויים מבניים (ניווניים/דגנראטיביים) בעצמות. - שינויים אלו הם תוצאה של חוסר איזון שידרתי שקיים (סביר להניח) שנים.
על מנת לטפל בבעייה, צריך לייצב את השידרה - זה דבר שכירופרקטיקה טובה בו, אבל כפי שציינתי זה לוקח זמן. מתחילים לראות תוצאות אחרי שבועות או חודשים.

זו בעייה רצינית והיא דורשת בדיקה, התאמת תוכנית טיפול וטיפול רציני לאורך זמן. גם לפתור בעיית לב (ועוד לא דיברנו על סוג בעיית הלב) - דרוש טיפול רציני, שלא יכול לקרוא רק מספר פעמים/שבועות פעם במספר שנים.

היצרות שידרתית קרתה עקב חוסר יציבות שידרתית. צריך לאפיין את חוסר היציבות. ההיצרות היא סימפטום - כשהגוף לא מצליח להתמודד עם בעיית חוסר היציבות, הוא מנסה להפחית את טווח התנועה בין הייתר על ידי קיבוע/היצרות של החוליות.

- גם ניתוח, הוא טיפול סימפטומטי בתוצאה. חוסר טיפול ביציבות השידרה, יכול לגרום לבעיית ההיצרות של תעלת השידרה ויצירת זיזי עצם נוספים, כעבור שבוע/חודש/שנה/חמש שנים.

אני מציע שתגיע לבדיקה כירוופרקטית,
עם התייחסות לצילומי ההדמייה,
הסבר מימצאים והתאמת תוכנית טיפול.
אחרי הבדיקה והתאמת תוכנית טיפול, נוכל לדבר על אפשרויות הטיפול.
ללא בדיקה יסודית - זו המלצה תיאורתית.

לגבי התשובות השונות של האורטפדים, צריך לשאול אותם - הם המומחים בתחומם. יש הבדל רב בין הגישה האורטופדית לגישה הכירופרקטית. וכל אחד מאיתנו יכול לבסס את הטיעונים שלו, ולספר על ההצלחות. הגישה הכירופרקטית מטרתה להחזיר תפקוד וחיים.

ד"ר רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב ג', חדרה
dr-ronen@dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו