צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  סימפיזיס פוביסרויטל 16:14 03/08/2007
דר' שלום
אני בהיריון ראשון לאחרונה נודע לי שיש לי סימפיזיס פוביס שזה כאבים חזקים באגן
יש לי לשאול כמה שאלות על הנושא
1. האם מותר לקיים יחסי מין?
2.האם מותר ליים יחסי מין אנליים (מאחורה) ואם זה יכול לעשות נזק לאגן או להחריף את המצב?
בתודה מראש
   תשובה לגבי כאבים בסימפיזיס פוביסדר' רונן מנדי, כירופרקט 21:09 03/08/2007
שלום רויטל,
קודם כל ברכות להריון.
תרשי לי לציין שלכולם יש סימפיזיס פוביס - זהו מפרק חשוב, - הנמוך ביותר בפלג הגוף (באגן) ולכן יש לו משמעות רבה בתמיכה ואחזקת ההריון.
חלקו התחתון של מפרק הפוביס נמצא מעל חלקו העליון של פתח הנרתיק.
באיזור מפרק הפוביס ישנם קצות עצבים רבים שגורמים לרגישות הרבה בחלקו העליון של פתח הנרתיק ולעומת זאת רגישות רבה לכאב שעלולה להתגבר עם חדירת איבר המין הזכרי לנרתיק ולייצר כאב חזק בזמן מגע מיני.
כאב בזמן מגע מיני, יכול להיות קשור לתת תזוזה (חוסר איזון מכני של מפרק הפוביס, שמגביר את רגישות קצות העצבים לכאב).
תת תזוזה של מפרק הפוביס יכולה להתאפיין בכאבים במתגברים בזמן הליכה וטיפוס/ירידה במדרגות.

תת תזוזה של מפרק הפוביס יכולה להיות קשורה לכאב ורגישות בבטן תחתונה ומעל הנרתיק בזמן הריון.
כמו כן תת התזוזה במפרק הפוביס יכולה להפריע לתנועת העובר והתבססות ראש העובר במנח מתאים ללידה.

תת תזוזה של מפרק הפוביס יכולה להיות גם קשורה ל"פתיחה איטית" ו"עצירה" של התקדמות הלידה.

1. לא צריכה להיות בעיה עם קיום יחסי מין בזמן הריון.
למרות שכאמור למעלה, מגע מיני יכול לגרום לכאב, אם קיימת תת תזוזה של מפרק הפוביס.

2. אפשר גם לקיים יחסים אנליים, למרות שאלו עלולים לגרום לתת תזוזה בעצם הזנב.
תת תזוזה בעצם הזנב, קוראת לנשים רבות בהריון או לאחריו.
היא יכולה להתאפיין בכאבים בזמן ישיבה ויציאה (צואה).

דר' רונן מנדי, כירופרקט
1800-39-40-40
dr-ronen.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו