צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  מתיחת צווארדודו 15:33 05/08/2007
יש לי פריצת דיסק בצוואר.
לפני מספר חודשים היה לי קושי בתנועות צוואר.
בטיפולי פיזיותרפיה עשו לי מתיחת צוואר - דבר שגרם לי זרמים בידיים וההרגשה, פחות טובה היום מקודם. הזרמים נמשכים מזה מספר חודשים. לא חל שום שיפור בתנועות.
האם מתיחת צוואר יכולה לגרום נזק?
ואם כן האם ניתן להחזיר מצב לקדמותו?
   תשובה למתיחת צוואר, הגבלת תנועת הצוואר וזרמים לידייםדר' רונן מנדי, כירופרקט 10:01 06/08/2007
שלום דודו,

מצב של פריצת דיסק בצוואר, הוא כפי שאתה יודע, יכול להיות בעייתי - כואב.
פעמים רבות הוא קשור להגבלה בטווח התנועה של הצוואר. מאחורי הדיסק עוברים עצבים שמובילים מהצוואר התחתון לכתפיים, לזרועות, לאמות ולכפות הידיים עד קצות האצבעות.

לחץ של הדיסק על עצבים אלו לאורך זמן, יכול להיות קשור לזרמים בידיים, כפי שאתה מתאר.

איני יכול להתייחס לטיפול הפיזיותרפי שעברת, לא ידועות לי כל העובדות, ולא ידוע לי על הבדיקה, הממצאים וחומרתם לפני הטיפול.
- נתונים אלו חשובים לתכנון הטיפול, אני מאריך שיש לך צילומי הדמייה (רנטגן, CT ו/או MRI) חשוב להתייחס לצילומים אלו (לצילומים עצמם, לא רק לפיענוח של הרדיולוג).
חשוב גם להתייחס לבדיקת EMG (הולכה עצבית ומהירות תגובה שרירית) אם עשית.

ויותר חשוב לעשות בדיקה גופנית - לבדוק את ידנית את מיקום החוליות, וגמישות התנועה שלהן, לחוש את השרירים אם הם מכווצים או לא, אם הם בכיווץ ייתר (ספזם), לבדוק את הצוואר, את מפרקי הכתפיים, את תנועת הכתפיים... ועוד.

כל אלו יכולים להשפיע.
חשוב להתייחס גם לסוג הפעילות שאתה עושה - לדוגמה -
נהיגה ממשושכת, ונסיעות ארוכות יכולות לגרום לפגיעה בחוליות הצוואר, הגבלת טווח תנועה ופגיעה בעצבים ובשרירים הרלוונטיים.

סוג עבודה נוסף שיכול לגרום לדברים אלו הוא עבודת מחשב- ישיבה מול מסך מחשב בתנוחה לא מתאימה, מסך מחשב גבוה או נמוך, רחוק מדי....

בדיקה וטיפול כירופרקטי בהתאם לממצאי הבדיקה, יעילים לסוג בעיות כאלו.

הבדיקה הכירופרקטית מאתרת ומאבחנת את המיקום המדוייק של הפגיעה בתנועת החוליות (תת תזוזה חולייתית) שמתלווה אליה פעמים רבות, לחץ על עצב בכיוון מסויים.
כיוונון של החוליות הרלוואנטיות, מוריד את הלחץ מהעצב הרלוונטי ויכול לאפשר החזרה של טווח התנועה והפחתה-העלמה של הזרמים לידיים.

דר' רונן מנדי, כירופרקט
1-800-39-40-40
dr-ronen.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו