צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  סוג טיפולדניאל 14:13 15/08/2010
שלום,
אני בן 50 וסובל כבר יותר מ 4 שנים מקשיים שונים בתנועת צוואר, לעיתים כאבים ולעתים זרמים לידיים.
אני גר באזור הדרום ואין כאן היצע מספיק של מטפלים או כירופרקטים ברמה גבוהה.
ניסיתי למעשה את רובם - פיזותרפיסטים, מחטים, תרפיה מנואלית - ולא עזרו לי. טופלתי בין היתר על ידי 2 הכירופרקטים מהאזור.
אחד מהם עשה לי כל מיני קליקים (כל טיפול נמשך 5 דקות) וטען שזה יעזור, אך עשיתי כ 8 טיפולים, לפעמים היה נראה לי שיש שיפור כלשהו אך בסוף המצב חזר כמעט לקדמותו , אז הפסקתי, כי לא היה גם שום שינוי בצורת הטיפול.

אז המליצו לי על מישהי שמציגה עצמה כרופאה אורטופדית, למרות שלא ראיתי תעודות שלה, ומבצעת טיפול ביואנרגטי.
מישהי אומרת שהיא עזרה לה מאוד אחרי שהיא כבר התיאשה. יחד עם זה ממקור אחר שמעתי שהיא לא עזרה לה.
הבעיה היא שאחרי טיפול ראשון, היא אמרה לי שיש צורך בעוד 11 טיפולים נוספים - וזו תוכנית הטיפול שלה ויש לשלם את כל הכסף מראש.
מדובר בסכומים לא קטנים, הטיפול שלה נמשך כ 45 דקות, ואמנם די התרשמתי מהטיפול הראשון, שכלל עיסוי, קליקים, מתיחות.
לטענתה עליי לבצע 3 טיפולים בשבוע, שיכלול גם טיפולים כמו הראשון, גם מחטים ויש אולי עוד דברים שאני לא יודע עליהם.

ואולי מפני שכבר עברתי כל-כך הרבה הבטחות וכשלונות - קצת קשה לי להאמין בהבטחות שלה.
היא אומרת שהמצב שלי לא קשה יחסית ומבטיחה שהבעיה שלי תפטר אחרי סדרת הטיפולים.
היא עשתה לי בדיקה גופנית ובדיקה של צילומים ו MRI וטוענת, שיש סיבוב בעמוד שדרה בגב עליון והצוואר והיא תחזיר אותו למקומו.

האם זה נראה לך הגיוני שהיא יכולה לפתור לי את הבעיה שרבים אחרים לא הצליחו ?
אגב, נוירוכירורג מומחה שבדק אותי - אמר שאין מקום לניתוח, כי הצרות בעמוד שדרה אינה כל כך גדולה, אפילו שיש בלטי דיסק ברמות שונות בצוואר.

תודה
   תגובה לדניאל בנוגע להמלצות טיפול, כאבי צוואר והקרנות לידייםדר. רונן מנדי 14:56 16/08/2010
שלום דניאל,
אני יכול להתייחס לבעיה שלך באופן כללי.
על מנת לתת התייחסות יותר ספציפית - אני חייב קודם לבדוק אותך.
התלונה שלך של כאבי צוואר, הגבלה בתנועת הצוואר והקרנות לידיים - הגיוני שמקור כל הבעיות האלו הוא בעצבים של חוט שידרה צווארי.
עצבים שיוצאים מחוט שידרה צווארי תחתון מובילים לשרירי הצוואר, לכתפיים, לזרועות, לידיים, לכפות הידיים ולאצבעות.
כאב והקרנות מורגשים בדרך כלל, רק לאחר שנגרם מספיק נזק לעצבים ולתאי הגוף.
הלחץ העיצבי יכול היה, וכנראה נמשך זמן לפני שהתחלת להרגיש בסימפטומים שאתה מתאר.
כירופרקטיקה יעילה להורדת הלחץ מהעצבים.

כן גם בעלי מקצוע אחרים יכולים לפעמים לעזור, אבל לגבי דרך הטיפול שלהם - אני לא יכול להתייחס.

טיפול כירופרקטי יכול להימשך, תלוי בחומרת הבעיה והמימצאים שנמצאו בבדיקה הראשונה.
תלוי גם בגיל המטופל ובסיגנון החיים שלו.

ילד מחלים לרוב מהר יותר ממבוגר, אדם פעיל ולחוץ עלול להחלים לאט יותר מאדם רגוע ופחות פעיל.

-אלו דברים שאני מאמין ברורים גם לך.

קל יותר לטפל בבעיה שנמשכת זמן קצר מאשר בכזו שנמשכת זמן רב.

בבדיקה הראשונה חשוב שהכירופרקט יבדוק ויתייחס למימצאים אובייקטיביים, לאחר הבדיקה כדאי שהוא יסביר לך את המימצאים ואת דרך הטיפול המומלצת, שאמורה לכלול גם בדיקות התקדמות, להערכת והבנת השיפור בתפקודי הגוף ובמימצאי הבדיקות האובייקטיביות שלך.

כן טיפול כזה יכול להימשך זמן.

אני מקווה שתשובתי עונה על שאלותיך,

בשאלות נוספות או הבהרות, אתה יכול לפנות אלי ישירות, או לשאול עוד שאלות באתר.

בברכת בריאות,

ד"ר רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב, חדרה
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40
   שאלה נוספתדניאל 15:18 16/08/2010
שלום,

תודה על תשובתך.

האם לדעתך, דרך טיפולית של תשלום והתחייבות מראש ל 12 טיפולים יכולה להיות מקובלת?

האם המטפל יכול לדעת מראש שאכן יפתור את הבעיה?

כי אם אני אראה אחרי כ 5 טיפולים שהכוון לא מתאים לי - אני לא יכול לבטל את העסקה.

הבעיה שהמטפלת הנ"ל לא מוכנה לדרך אחרת.

ושאלה נוספת - אני מחוייב לעשות את הטיפולים 3 פעמים בשבוע.
אני בטוח שאם אבצע את הטיפולים בתדירות כה גבוהה, אני ארגיש שיפור זמני. אך תקופה מסויימת אחרי גמר הטיפול - אולי הכל יחזור לקדמותו.

מה דעתך?

תודה
   תשובת המשךדר. רונן מנדי 17:05 16/08/2010
הי שוב,
דניאל

שאלות מצויינות.
הסטאנדרט הבינלאומי הוא שעושים בדיקת התקדמות לאחר 12 כיוונונים (טיפולים כירופרקטיים).
הסיבה שבדיקת התקדמות אחרי 12 כיוונונים, היא מכיוון שזהו המינימום שדרוש על מנת לשנות את הרגלי הפעולה של הגוף, ושהשינוי הזה ייראה גם בבדיקת ההתקדמות.

גם אצלי אנשים רבים בוחרים פעמים רבות לשלם על טיפולים מראש. החשיבות של לשלם מראש, היא ההבנה שלוקח זמן על מנת שהשינוי יקרה בגוף.

אם משלמים כל פעם, עלולים להפסיק את הטיפול ברגע שהסימפטום פוחתים, ולפעמים זה קורה לפני בדיקת ההתקדמות.

לאחר הסידרה הראשונה, חלק מהאנשים מפסיקים טיפול, וחלק ממשיכים לפי המלצת הכירופרקט, או אחרים שממשיכים לשמור על השיפור בין כיוונון פעם בשבוע עד פעם בחודש (בהתאם להשתנות המימצאים וגם ליכולות כלכליות).

אני מאוד ממליץ - מנסיוני האישי על הסידרה הראשונה.
אותי כירופרקטיקה החזירה לפני 32 שנים לתפקוד מלא, אחרי שרופאים פסקו שאהיה נכה, ושכלום לא יעזור לי.
אני אישית כבר טיפלתי בהרבה מיקרים דומים לשלך.
כך שאני יכול להמליץ על הטיפול, מעבר לכך - חשוב שתדבר על הכל עם הכירופרקט שלך.

בברכת בריאות,

ד"ר רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב, חדרה
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו