צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  יישור עמוד שדרה יואל 14:55 27/08/2007
שלום,
בבדיקות שעשו לי , נתגלה שיש לי לחץ על עצב באזור הצוואר
, בעיה בחוליות C5-C6 , C6-C7.

הרופא אמר לי שמדובר ביישור עמוד שדרה צווארי (שאמור להיות
קמור).

אמרו לי לבצע תרגיל של הטיית ראש קדימה וכך נמתח גם עמוד השדרה.

האם התרגיל עשוי לעזור? (אני מרגיש מעט שיפור בעשיתו)

האם יש תרגילים נוספים ?

תודה
   תשובה ליישור עמוד השדרהדר' רונן מנדי, כירופרקט 16:12 27/08/2007
שלום יואל,
יישור של קשת עמוד שדרה צווארי (קשת החיים) היא מצב בעייתי.
יישור הקשת יכול להיות קשור לפגיעת צליפת שוט (וויפלאש) בתאונה או מחבלות קטנות מצטברות.
לדוגמה: ישיבה ממושכת מול מסך מחשב ועוד.

יישור הקשת יוצר למעשה מתיחה מתמשכת של חוט השדרה.

אם יישור עמוד השדרה הצווארי הוא תוצאה של תאונת דרכים או חבלה משמעותית, יכולים להתלוות אליו גם סטייה אחורית של חוליות (דבר שלשם התייחסות ספציפית, צריך לראות את צילומי ההדמייה).

סטייה אחורית של חוליות, יוצרת בדרך כלל לחץ על שורשי העצבים שיוצאים מפתחים קטנים בגב גופי החוליות.

העצבים שיוצאים בין חוליות C5-C6 יכולים ליצור רדימות וכאב בכתפיים, בחלק הקדמי של הזרוע, לפגוע בכיפוף המרפק, לגרום לרגישות בשורשי כפות הידיים ומגיעים עד קצה האגודל והאצבע.

העצב הגדול שיוצא בין חוליות C6-C7 יכול לגרום לכאב בכתף ,להפריע לכיפוף הזרוע קדימה, להפריע להרמת הכתף הצידה, להפריע ליישור המרפק, להפריע לכיפוף אחורי של כף היד, ומוביל עד קצה האצבע האמצעית.

הלחץ על עצבים אלו יכול גם לגרום לנוקשות בצוואר ותפישת שרירים.
עצבים אלו מובילים גם אל בלוטת התריס.

הוא יכול להפחית את כוח התפישה של האצבעות, ולהכאיב בזמן מאמץ.

תרגילי המתיחה של הצוואר יכולים לעזור בהפחתה רגעית של הלחץ משורשי העצבים. אבל הוא לא כל כך עוזר לאורך זמן.

לפי נסיוני - חשוב לכוון את החוליות מוקדם ככל האפשר.
כיוונון נכון וסדיר, יכול במרבית המקרים להחזיר את החוליות למקומן ולשקם את קשת השדרה הצווארית.

על אפשרות שיקום קשת השדרה הצווארית - אפשר לדבר רק אחרי סקירת עבר בריאותי ופרטי הפגיעה (אם יש), בדיקה גופנית, התרשמות מצילומי ההדמייה.
... ודיווח מימצאים שינתן לך לאחר שילוב והבנה של כל המימצאים.

- בדיווח המימצאים - מוסברים מימצאי הבדיקה, האפשרויות (בהתאם לגיל ולמצב הגופני) וצפי (הארכה) של לוחות זמנים להשגת התוצאות.

תרגילים הם דבר טוב, כסיוע לכיוונון - לפי נסיוני הם לא יכולים לבוא במקום.

דר' רונן מנדי, כירופרקט
1-800-39-40-40
dr-ronen.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו