צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  תודה אבל זה מאוד מאוד רחוק לי שרית 04:36 08/10/2010
ד"ר רונן הייתי שמחה להגיע אלייך אבל כמו שכתבתי יש לי כבר קושי ללכת אז אני אאלץ לחפש רופא אחר... תוכל בבקשה לענות לי האם מפיסורה יכול להגרם כובד בבטן תחתונה ובכלל תחושת כובד? או שזה קשור לחוסר איזון באגן ואז באמת יש תחושת כובד??

תודה רבה
   תשובה לשרית: 1. פיסורה, 2. רחוק דר. רונן מנדי 06:32 08/10/2010
שלום שרית,

1. כן, יש קשר בין פיסורה לתחושת משיכה באגן, תחושת כובד בבטן תחתונה... וחוסר איזון של האגן.

2. רחוק. חשוב - בעיקר כשהבעייה קשה - להגיע לדוקטור הנכון.
לא כל הדוקטורים מיומנים בטיפול בסוג כזה של מיקרים.

תוודעי שהדוקטור לכירופרקטיקה שאת הולכת אליו - חבר באגודה הישראלית לכירופרקטיקה.
בינתיים - האגודה הישראלית לכירופרקטיקה היא הגוף שעושה את הבדיקות המחמירות ביותר לגבי ההכשרה וההסמכה של הכירופרקטורים.
(החל ממרץ 2011 זה ייעשה גם על ידי משרד הבריאות, אבל עד אז חשוב לבדוק שהדוקטור - חבר באגודה הישראלית לכירופרקטיקה).

בברכת בריאות,

דר. רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב; חדרה
www.dr-ronen.co.il
1800-39-40-40
   חוסר איזון באגןשרית 07:25 08/10/2010
אני מעט מבולבלת אז פיסורה מסביר כובד בבטן תחתונה ובאגן אבל מה עם כובד ברגלים אני מרגישה תזוזות באגן כמו שכתבתי האם אין כאן 2 בעיות שונות? האחת של פיסורה אבל עם זאת התזוזות באגן ובאמת אובדן תחושה בעת יציאה בפי הטבעת אני בטיפול עם הפיסורה... ובישיבה אני מרגישה כמו שתארתי תזוזה של כל הישבן ובעמידה תזוזה של כל הגוף "גלים" כמו להיות באונייה.

אז האם במצב של פיסורה כן צריך ללכת לכירופרקט עדיין?
תודה רבה אני אבדוק את כל הפרטים על הכירופרקט אשמח לתשובות שאני לא "אפול בין הכיסאות" שבת שלום ומבורכת
   תשובה לשרית בקשר לפיסורהדר. רונן מנדי 21:27 08/10/2010
שלום שרית,
כן גם פיסורה קשורה לתת תזוזה (חוסר איזון עיצבי) באגן ובגב התחתון.
אפשר להתרכז בסימפטום - בדוגמה הזו - פיסורה, משיכה ברגליים, משיכה באגן, אובדן תחושה בפי הטבעת בעת יציאה...

או להתרכז בהבנת הגורם לכל הבעיות האלו.
חשוב לציין שהדיון שאנחנו מנהלים בפורום/באינטרנט, הוא דיון עקרוני בלבד.

החשיבות שלו, היא רק בהבנת שורש הבעיות האלו.
על פי ההבנה של הכירופרקטיקה והרפואה - כל התפקודים האלו מעוצבבים על ידי עצבים באגן ובחוט שידרה תחתון.
תת תזוזה - תפקוד עיצבי לא תקין לאורך זמן, בסוף מייצר סימפטומים. הסימפטומים נוצרים, רק לאחר שנגרם מספיק נזק לתפקוד העיצבי...

לכן - תיקון אמיתי - יהיה על ידי החזרת התפקוד העיצבי לעצבים שנפגעו.
אפשר לעשות את זה על ידי כיוונון (טיפול כירופרקי).
מכיוון שהסימפטום נגרם רק לאחר שקיימת הפרעה עיצבית מספיק זמן, גם התיקון ייקח זמן.
יותר מזה - מציאת המקור העיצבי הספציפי במקרה שלך, אפשרי רק לאחר בדיקה גופנית כירופרקטית שלך, והתאמת תוכנית טיפול ייחודית לך.

כן, אני ממליץ לך להיבדק על ידי כירופרקט,

בברכת בריאות

דר. רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב; חדרה
www.dr-ronen.co.il
1800-39-40-40
   באמת תודה רבהשרית 14:54 09/10/2010
אני יודעת שזה רק באינטרנט אבל הכל נראה הגיוני עכשיו למרבה הצער אני חושבת שכל הצרות הגיעו מהפיסורה ולקח זמן עד שהלכתי לאיבחון כי לא ידעתי שיש לי בכלל פיסורה...

רציתי לשאול אם יש לי תור לפזיותרפסטית האם היא תוכל לעזור בקשר לתת תזוזות או שזה רק כירופרקט עושה? שוב תודה רבה רונן
   שכחתי לשאולשרית 15:01 09/10/2010
במיפוי עצמות אי אפשר לראות את התת תזוזות נכון?
איך מומלץ לשכב במיטה כדי למזער את התת תזוזות?
זה מטריף אותי עד כדי אובדן יכולת לישון ואשמח לתגובה גם בקשר לפזיותרפסטית כשיהיה לי תור לכירופרקט אני אכתוב לך למי אני הולכת תודה
   a 16:26 09/10/2010
   מי הוא הרופא המאבחןשרית 16:29 09/10/2010
ד"ר רונן נכנסתי לריבים עם משפחתי מה פתאום אני הולכת לרופא כירופרקט "על דעת עצמי" אשמח לדעת איזה רופא כן יכול לאבחן בעיה של תת תזוזה ואז להפנות/להמליץ לי על כירופרקט יש לי כבר תור לפזיותרפסטית ולכירופרקט בבירור
   תשובה לשרית ל-מי יכול לתקן בתת תזוזותדר. רונן מנדי 23:53 09/10/2010
שלום שרית,
תת תזוזות עיצביות הן תחום המיומנות של כירופרקטיקה, כך שרק דוקטורים לכירופרקטיקה מיומנים באיפיון ותיקון של תת תזוזות.
האם פיזיותרפיסטית תוכל לעזור, אולי להרגעת הסימפטומים, אבל איפיון ותיקון תת תזוזות זו המיומנות של כירופרקטיקה.

לדעתי, על סמך מה שסיפרת, את כבר במצב לא טוב.
לא פעם אנשים רוצים ללכת לטיפולים המוכרים קודם.
אני מאחל לך הצלחה ובריאות,
אני ו/או דוקטורים אחרים לכירופרקטיקה נהיה פה גם בהמשך.
למיטב הבנתי ככל שתגיעי מאוחר יותר, הטיפול יהיה יותר ארוך.
אבל זו ההחלטה והחיים שלך.

בברכת בריאות,

דר. רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב; חדרה
www.dr-ronen.co.il
1800-39-40-40
   תשובה לשרית - בקשר לרופא שיאבחן תת תזוזות?דר. רונן מנדי 00:26 10/10/2010
שלום שרית,
רופא לא יכול לאבחן תת תזוזות עיצביות.
זה לא בתחום ההסמכה והמיומנות שלו.

בארצות הברית - אחרי השלמת לימודי הפרה (לפני) מד (רפואה) הסטודנטים בוחרים אם הם ממשיכים לדוקטורט בכירופרקטיקה או ברפואה.

אלו שני מסלולים מקבילים, שמובילים לדוקטורטים שונים.
כירופרקטורים - הם דוקטורים לכירופרקטיקה, ורופאים - דוקטורים לרפואה.

רופאים אינם מאבחנים תת תזוזות עיצביות, וכירופרקטורים אינם מאבחנים מחלות.
כירופרקטורים מומחים בכיוונון ותיקון והחזרת תפקוד תקין, ו-רופאים מומחים באיבחון וטיפול במחלות.

אני יכול לספר לך את הסיפור האישי שלי, איך לפני 32, סבלתי מכאבי ראש נוראיים, נפילות מהרגליים, וכאבי תופת בגב.
הרבה רופאים אמרו לי שאני צריך ללמוד לחיות עם זה, ושאני אהיה נכה מהמותניים ומטה...
בסוף היגעתי לחוות דעת נוספת אצל רופא ילדים באילת שאמר לאימי (אני הייתי אז בן +/- 13), שזה מה שהרפואה מבינה, אבל שאז הגיע לארץ דוקטור לכירופרקטיקה ושאלך להיבדק על ידו, אולי הוא יוכל לעזור.
אחרי הבדיקה והכיוונון הראשון נעלמו לי כאבי הראש, ואחרי מספר חודשים חזר לי הכוח לרגלים.
ככה כירופרקטיקה בחרה אותי.
אחרי צבא כקצין חובשים, עבודה במגן דוד אדום, ותואר ראשון בבדמייה רפואית,הישלמתי את לימודי הדוקטורט בכירופרקטיקה, והיגשמתי את חלום חיי.

בברכה,

דר. רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב;חדרה
www.dr-ronen.co.il
1800-39-40-40
   תת תזוזות ומעייםשרית 15:57 12/10/2010
לד"ר רונן תודה שחלקת את סיפורך האישי לפעמים יש לרפואה המשלימה פתרונות "קסם" שאין לרפואה הקובנציונלית...

רציתי לשאול אותך האם יש קשר בין תת תזוזות לפעולת מעיים מוגברת?

שמתי לב שבשכיבה על הגב בעיית הבטן מוחמרת וגם בשכיבה על הצדדים- רק על הבטן אני מרגישה פחות תזוזות מהו המספר של החוליה שיכול להיות קשור להחמרת בעיית מעיים כגון נפיחות בטן?
האם רופא כירופרקט יוכל לזהות למה אני מרגישה את העצם שמעל לשלפוחית השתן זזה? אני אובדת עיצות אחכה לתשובתך המפורטת תודה רבה
   אני אוסיףשרית 16:05 12/10/2010
אני מרגישה זרמים בעת תת תזוזות אני מרגישה את המעיים זזים וחוסר שליטה על פי הטבעת דבר שגורם לי למבוכה רבה רק בעת תזוזות כל הבעיה של הבטן מוחמרת לי
   וגם איזה חוליה פגיעה בה עושה כובד באגן תודהשרית 16:15 12/10/2010
מתנצלת על כל השאלות בקרוב יש לי תור לכירופרקט
   הרופא הוא ד"ר שלמה כהןשרית 16:24 12/10/2010
אשמח לדעת ד"ר רונן האם הכירופרקט הזה לפני שאני הולכת אליו יוכל לעזור לי בכל הבעיות שתארתי בפורום תודה
   תשובה לשרית בקשר למגוון שאלותדר. רונן מנדי 16:47 12/10/2010
שלום שרית,
קודם כל חשוב לציין - אין מושג כזה רופא כירופרקט.
כירופרקט = דוקטור לכירופרקטיקה.
רופא = דוקטור לרפואה.

כן יכול להיות/יש קשר בין תת תזוזה לפעילות מעיים מוגברת.
העצבים שאחראיים וקשורים לפעילות המעיים, הם רבים.
החל מ-ח4 (T4, גב עליון) כל הדרך עד עצבי הזנב (Coccyx, סמוך לפי הטבעת).
ויש גם את העצב הטועה (Vagus) שנמצא בצוואר העליון.

לכן יש חשיבות כל כך גדולה לבדיקה הגופנית הראשונית, כדי לראות על אילו עצבים מדובר, במקרה שלך.

המפרק (עצם) באיזור שלפוחית השתן, נקרא המפרק הקדמי (מפרק הפוביס - Pubis).
לא כל הכירופרקטורים מיומנים בטיפול התת תזוזות של המפרק הקדמי.

יש קשר לתת תזוזות בעצבי/מפרק הפוביס לשליטה על הסוגרים, כמו גם לעצבי הזנב ולעצב הטועה (Vagus).

ברמת העיקרון - הכירופרקט אמור להיות יכול לתקן את כל התפקודים האלו. בגלל מורכבות הבעיה והבעיות - סביר להניח שזה ייקח זמן.
אין פתרונות קסם, ובלי בדיקה גופנית, ובדיקת תגובת הגוף שלך, לאחר הכיוונון הראשון, אני לא יכול להאריך כמה זמן זה ייקחץ
ברור לי שזה יכול לקחת זמן רב, לדעתי זה גם ברור לך.
אבל אם ייעשו בדיקה וכיוונונים נכונים, את צריכה להרגיש שיפור קל תוך מספר שבועות.

לגבי אותו כירופרקט - אני ממליץ לך לשאול אותו, ולבדוק באתר של האגודה הישראלית לכירופרקטיקה - שהוא חבר באגודה.

בברכת בריאות,

דר. רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב, חדרה
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40
   שיטת פלדנקרייז שרית 17:09 12/10/2010
ד"ר רונן תודה רבה על התגובה המפורטת והמהירה אני די במצוקה מאחר והתזוזות מתרחשות במשך כל היום ואני יודעת לצערי שיקח זמן לתקן את הנזק אבל אני כולי תקווה למצוא פתרון.

האם אפשר לשים קרחון או מים חמים על עצם של אגן אחורי שם אני מרגישה תחושת שריפה- זה יוכל לעזור לי? ברגע שאני שוכבת על הגב כל האיזור מתחיל לזוז.
אוסיף שהמליצו לי על תרגילי פלדנקרייז האם תרגילים אלה יכולים לעזור בכיונון אגן? תודה רבה זה מאוד מקל עלי שיש לי את מי לשאול בנתיים השארתי הודעה לכירופרקט הוא אמור לחזור אליי ואבדוק האם הוא רשום באגודה שוב אלפי תודות
   שלום שריתדר. רונן מנדי 18:11 12/10/2010
שלום שוב,
כן, קרח יכול לעזור.

פלדנקרייז - יכול להיות טוב, אני לא בקיא בתחום.
פלדנקייז לא מטפל בתת תזוזות.
הוא מצויין לאיזון כללי של הגוף, לחלק מהאנשים.

אני לא יודע לאילו אנשים.
מציאה, איפיון ותיקון (כיוונון) של תת תזוזות, זה רק בתחום הכירופרקטיקה.

הכירופרקט שציינת, למיטב ידיעתי, אינו חבר באגודה הישראלית לכירופרקטיקה.
- אני לא מכיר אותו.

כשהסתכלתי ברשימת החברים באתר של האגודה הישראלית לכירופרקטיקה, לא ראיתי את שמו.

בברכת בריאות,

דר. רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב, חדרה
www.dr-ronen.co.il
1800-39-40-40
   חגורת אגן תוכל לעזור לי לבנתיים?שרית 03:59 13/10/2010
תודה על התשובות שלמה כהן עם הכללית מוזר לי שהוא לא רשום האם יש לך המלצה לכירופרקט טוב באזור קריית אונו גני תקווה או פ"ת? העדיפות היא לגני תקווה וקריית אונו אבל אם אתה לא מכיר בשני המקומות אז בפ"ת? אולי חגורת אגן או חגורה יותר מתקדמת תוכל לעצור מעט את התזוזות אני משתגעת מזה תודה רבה על כל המידע
   תשובה לשרית לגבי כירופרקט ספציפידר. רונן מנדי 10:44 13/10/2010
שלום שרית,
את יכולה להיכנס לאתר של האגודה הישראלית לכירופרקטיקה ולבחור מתוך רשימת החברים באגודה.
מצויינים שם גם הכתובות של המרפאות של כל אחד ואחת.

בברכת בריאות,

דר. רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב; חדרה
www.dr-ronen.co.il
1800-39-40-40
   זה מאוד מוזר ושאלהשרית 17:54 13/10/2010
לד"ר רונן שלום בררתי עם הכללית ואמרו לי שהוא רשום באגודה...
רציתי לשאול אותך האם כדאי לחזור לאורטופד ולהגיד לו שאני מרגישה תת תזוזות באגן? אולי יפנה לצילום סיטי? לא אמרתי לו תת תזוזות בפגישות קודמות
   תשובה לשרית בנוגע לאורטופד ותת תזוזותדר. רונן מנדי 05:04 14/10/2010
שלום שרית,
את כמובן יכולה ללכת לאורטופד, אבל תת תזוזות הן מושג שאינו נמצא בתחום הטורטפדיה.
לפחות לא במובן של חוסר יציבות.
תת תזוזות מובנות באורטופדיה כתנועה של חוליות, ברמה נראית לעין, שיוצרת לחץ מבני על חוט השידרה, דבר שבעייניים אורטופדיות, דורש ניתוח.
אלו הם דברים מאוד שונים מאוד.

זו חשיבה אחרת, זו אחת הסיבות שכירופרקטיקה ורפואה הם שני מסלולי דוקטורט שונים.
תת תזוזות עיצביות, אינן בהכרח נראות ב-CT.

אורטופדיה, היא התמחות רפואית במחלות שלד ומפרקים.
זה תחום שונה מאוד מהכירופרקטיקה שמתרכזת בתפקוד תקין של הגוף.

אלו הן שתי שפות (דרכי חשיבה) שונות.

העיקר - את צריכה להגיע לבדיקה כירופרקטית על ידי כירופרקט.

בברכת בריאות,

דר. רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב, חדרה
www.dr-ronen.co.il
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו