צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  כאביםאייל 10:53 04/09/2007
שלום !

שמי אייל- בן 22 בעוד כ-3 שבועות.
לפני כחודשיים וחצי החלו לי התכווצויות שרירים בעיקר מאחורי ברך שמאל.

וכשבועיים לאחר מכן כאבים חזקים בצד שמאל של הגב, בעיקר בגב העליון, בדיקת דם שעשיתי נמצא חוסר בחומצה פולית-לקחתי כדורים(5 מ"ג ביום) , לפני כחודש טסתי לחו"ל לגור בהולנד ולאחר יומיים החלו לי כאבים חזקים בצד שמאל של הצוואר ובעורף ובעיקר בצד שמאל מתחת לבית השחי השמאלי, עשיתי שוב בדיקת דם שנמצאה תקינה לחלוטין. לאחר הרבה מנוחה ומשככי כאבים הכאבים אכן נעלמו אולם לאחר 10 ימים חזרו- מלווים בקושי להירדם ושינה לא טובה, וכאבים מעמוד השידרה הצווארי לאורך כל היד, הרגשה של כאבים, נימול ושריפה בשתי כפות הידיים לרוב היום וכאבים לאורך כל הגב ובכתף השמאלית, התכווצויות שרירים באצבעות ובזרוע מן הכתף הרגשה של דקירות בבוהן הרגל השמאלית והתכווצויות שרירים בשתי הרגליים מאחורי הברכיים בעיקר ובכפות הרגליים לעיתים.
לאחרונה החלו גם כאבים בצד שמאל של המפשעה בתחילת הירך(בשריר- רק שאני יושב או נוגע במקום)
כמו כן היחלו בעיות עיכול קשות שכוללות עצירות, צואה משתנה מפעם לפעם אך בעלת ריח חריף, הרגשה של אי התרוקנות, שתן צהוב כהה בעיקר בלילה ובחילות מרובות לאורך כל היום ובעיקר אחרי האוכל.
לאחרונה היחלו גם מיגרנות וסחרחורות לפרקים.
עשיתי שוב בדיקת דם בפעם השלישית אשר נמצאה תקינה לחלוטין.
כנ"ל גם צילום חזה ובדיקת דם סמוי בצואה- הכל תקין.

פיזותרפיסט בהולנד איבחן לחץ בצד שמאל של הגב ובכתף ופיזותרפיסט נוסף לא יכל לאבחן את הבעיה או לראות משהו מכיוון שאמר שכל הגב תפוס וזה הופך את האבחנה עבורו לבלתי אפשרית.

מהם השערותייך ?

האם התופעה מוכרת שכאבים שהחלו בצד השמאלי של הגב התפשטו לשתי כפות הידיים ולרגליים.

האם מדובר בבעיה אורטופדית או בנוירופתיה ?

האם ההשפעה על העצבים זמנית והפיכה ?

האם מערכת העיכול יכולה להיות קשורה לכך או שזה סיפור אחר -התיאבון שלי לא נפגע.
מקווה שתוכל לכוון אותי ולעזור לי, קצת קשה לעשות את כל הבדיקות בהולנד מבלי מה עלי לבדוק קודם...
אני חוזר לארץ ב-27 לספטמבר אך בינתיים אני מפחד שהמצב ידרדר אם לא אטפל ואבדוק מה שצריך.

סליחה על כמות המידע ויום נעים.
   תשובה לאייל על כאבים באזורים שונים, עם בעיות עיכול ובעיות שינהדר' רונן מנדי, כירופרקט 22:35 04/09/2007
שלום אייל, עליון בצד שמאל
יש הרבה מאיפה להתחיל - הדברים "הראשונים" שלדבריך חשת בהם היו כאבי שרירים באיזור ברך שמאל, עם חיבור לכאבי גב עליון בצד שמאל.
בהמשך התפתחו גם כאבי צוואר ועורף בצד שמאל ומתחת לבית שחי שמאל.
סימנים אלו מעידים שעצבי התחושה, כנראה בצד שמאל, מגורים יותר מדי ומשדרים את עודף הפעילות שלהם בצורת התכווצויות שרירים.
בדיקות דם - לדבריך לא מצאו כל סימני מחלה, מלבד חוסר בחומצה פולית.
בדיקות ד בעיקרון מאבחנות רמות פגיעה תפקודית שהגיעו כבר לרמה של מחלה כזו או אחרת.
משככי כאב (מרדימי עצבים) הביאו להעלמות הכאבים ל-10 ימים.
אחרי 10 ימים חזרו הכאבים עם מלווים בקושי להירדם ושינה לא טובה (האיזור במוח שאחראי על הסדרת השינה נמצאים גם בגזע המוח (צוואר עליון/עורף), וכאבים מעמוד שדרה צווארי לאורך כל היד - עצבים מהצוואר האמצעי והתחתון מובילים לידיים, לכתפיים ולבית השחי.
תחושות נימול ושריפה מעידות על פגיעה עצבית ממושכת - נימול ושריפה של כפות הידיים - הם סימני אזהרה של פעילות ייתר של העצבים הרלוונטיים.
כמו כן אתה מציין כאבים במפשעות, בעיות עיכול קשות, כמו עצירות, צואה בעלת ריח חריף, תחושה של אי התרוקנות, בחילות מרובות, שתן כהה ומיגרנות וסחרחורות.
מעמוד שדרה צווארי עליון (החלק התחתון של גזע המוח)יוצא גם העצב התועה - (וואגוס) שמוביל אל הוושט, הקיבה, המעי וכל אברי העיכול.
אני חושש שיש איזושהי פגיעה עצבית, שיכולה להיותק שורה גם ללחץ נפשי שקשור אולי, למעבר לארץ זרה (השערה).

אני ממליץ שתיבדק על ידי כירופרקט.
יש לכירופרקטיקה הצלחה בטיפול בבעיות כאלו.

לפי התיאור שלך,זו לא בעיה אורטופדית, למרות שאני איני אורטופד.
זה גם לא מתאים לאבחנה של נוירופתיה.

כמו שתיארתי למעלה זה נראה קשור לתפקוד העצבים הצוואר - תת תזוזות חולייתיות (סטייה של חוליות) בצוואר, יכולה לגרום לכל הסימפטומים שציינת.

אני ממליץ שתיבדק בהקדם על ידי כירופרקט.

אנא ספר לי איך העניינים מתקדמים,

דר' רונן מנדי, כירופרקט
972-3-691-1556+
www.dr-ronen.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו