צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  כאביםאייל 00:08 04/09/2007
שלום !

שמי אייל- בן 22 בעוד כ-3 שבועות.
לפני כחודשיים וחצי החלו לי התכווצויות שרירים בעיקר מאחורי ברך שמאל.

וכשבועיים לאחר מכן כאבים חזקים בצד שמאל של הגב, בעיקר בגב העליון, בדיקת דם שעשיתי נמצאה תקינה לחלוטין, לפני כחודש טסתי לחו"ל לגור בהולנד ולאחר יומיים החלו לי כאבים חזקים בצד שמאל של הצוואר ובעורף ובעיקר בצד שמאל מתחת לבית השחי השמאלי, לאחר הרבה מנוחה ומשככי כאבים הכאבים אכן נעלמו אולם לאחר 10 ימים חזרו- מלווים בקושי להירדם ושינה לא טובה, הרגשה של נימול ושריפה בשתי כפות הידיים לרוב היום וכאבים לאורך כל הגב ובכתף השמאלית, התכווצויות שרירים באצבעות ובזרוע מן הכתף הרגשה של דקירות בבוהן הרגל השמאלית לעיתים וכאבים מעמוד השידרה הצווארי לאורך כל היד.
כמו כן היחלו בעיות עיכול קשות שכוללות עצירות, צואה משתנה מפעם לפעם אך בעלת ריח חריף ובחילות מרובות.
לאחרונה היחלו גם כאבים בירך השמאלית ומיגרנות.
עשיתי שוב בדיקת דם אשר נמצאה תקינה לחלוטין.
כנ"ל גם צילום חזה ובדיקת דם סמוי בצואה- הכל תקין.

פיזותרפיסט בהולנד איבחן לחץ בצד שמאל של הגב ובכתף ופיזותרפיסט נוסף לא יגל לאבחן את הבעיה או לראות משהו מכיוון שאמר שכל הגב תפוס וזה הופך את האבחנה עבורו לבלתי אפשרית.

מהם השערותייך ?

האם התופעה מוכרת שהצד השמאלי הוא השולט בכאבים אבל יש השפעה גם על יד ימין ?

האם מדובר בבעיה אורטופדית או בנוירופתיה ?

האם ההשפעה על העצבים זמנית והפיכה ?

האם מערכת העיכול יכולה להיות קשורה לכך ?

מקווה שתוכל לכוון אותי ולעזור לי, קצת קשה לעשות את כל הבדיקות בהולנד מבלי מה עלי לבדוק קודם.

סליחה על כמות המידע ויום נעים
   תשובה לאייל - דר' רונן מנדי, כירופרקט 23:07 04/09/2007
שלום אייל,
המשך לתשובה שתנה למעלה.
השערתי שזו פגיעה בעצבי הצוואר (בעיקר).
יש ברמות שונות הפרדה בין העצבים שמובילים לצידי הגוף, אך ישנם גם כ-20% מהעצבים שחוצים לצד השינ, ועלולים ליצור תופעות דומות גם בצד השני.
לדעתי זו לא בעיה אורטופדית, למרות שאני איני אורטופד, הסימנים גם לא מתאימים למיטב ידיעתי לסימנים של נוירופתיה (למרות שאינני מומחה לסוכרת ואינני נוירולוג)

בפירוש אני חושב שזו בעיה צווארית - מהצוואר מוביל העצב התועה אל איברי עיכול ואיברים פנימיים רבים.

למיטב נסיוני זו בעיה הפיכה - אבל חשוב לטפל בה מוקדם ככל האפשר.

אני ממליץ שתחפש בהולנד כירופרקט.

ספר לי על התקדמות העניינים.

דר' רונן מנדי, כירופרקט
972-3-691-1556+
dr-ronen.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו