צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  האם חייב ניתוח ?יואל 22:09 18/09/2007
שלום , בהמשך להודעה קודמת שכתבתי,
אני בן 46 וסובל כשנתיים מבעית בלט דיסק C4-C5-C6 בצוואר, קיפוזיס עם זיזים אחוריים, לחץ קל על חוט שדרה בעיקר ב C5-C6 ודלדול דלטואיד משמאל שגורמים לטורטיקוליס - צוואר פונה לפעמים בעצמו לימין, דבר שמפריע לי ביותר. קיפוזיס ניכרת עם ליסטיזיס ניווני בגובה C4-C5 .
וכן בעיה מסויימת בחוליות גב עליונות שלא נבדקה לעומק.
נוירוכירורג מומחה ממליץ על ניתוח דקומפרסיה וקיבוע וטוען שכירופרקטיקה לא תעזור ורק עלולה לגרום נזק.
אני עשיתי כבר 10 טיפולים כירופרקטיים ללא שיפור, אך
כירופרקט טוען שיש סיכוי טוב שיגרום לשיפור
וגם נתן לי תרגילים לצוואר - כיפוף צוואר קדימה ומתיחתו.
הוא טוען שזה יעזור ושעליי לעשות את התרגילים - זה מותח את עמוד השדרה בצוואר וגב עליון.
אני מפחד שזה יזיק.
מי צודק ?
תודה
   תשובה לבלטי דיסק - שינויים ניווניים - ולפני ניתוחדר' רונן מנדי, כירופרקט 10:23 19/09/2007
שלום יואל, ושנה טובה.

מצבך כפי שתיארת אינו טוב.
איני יכול להתייחס למימצאים באופן ספציפי ללא בדיקה גופנית שלך והתייחסות לצילומי ההדמייה - שאני מבין שקיימים.

עם זאת -
השינויים שאתה מתאר שקרו בחוליותיך - מצביעים על דרגה ניוונית מתקדמת של חוליות עמוד השדרה, עם נזק לחוט השדרה ולעצבים הרלוונטיים, עד כדי פגיעה והתדלדלות של שריר הדלתואיד.

כירופרקטיקה יעילה מאוד לטיפול בסוג הבעיות שתיארת:
ניוון חולייתי, לחץ על חוט השדרה, הידלדלות של השריר, שינויים בקשת השדרה (קיפוזיס) ועוד.

בעיות כאלו הן תוצאה בדרך כלל משנים של תפקוד לא נכון של עמוד השדרה - לכן גם לוקח זמן לתקן אותן.

איני יודע איזה כירופרקט (דוקטור לכירופרקטיקה) מטפל בך, אבל ברור לי מהתיאור שטיפול כזה צריך להתמשך לפחות מספר חודשים ואולי אף יותר.

הייתרון בטיפול הכירופרקטי שהוא חיצוני, וכשנעשה בידיים מיומנות - על ידי דוקטור/ית לכירופרקטיקה, כמעט ואינו יכול לגרום לנזקים (הסטטיסטיקות הגרועות ביותר - של חברות הביטוח בארצות הברית) מדברות על נזק של 1 למיליון מקרים).

הנוירו-כירוג מכיר ומיומן בניתחים (כירוג = ניתוח) והוא ממליץ על הכלים שנמצאים בארגז הכלים שלו.

ניתוח הוא פעולה חודרנית, שיכולה לגרום לנזקים. שקורים לפעמים (בסיכון הרבה יותר גבוה) למרות שיש מקרים בהם אין ברירה - וזה הטיפול המחוייב.

התדלדלות השריר והנזק לחוליות שתיארת הם תוצאה משנים של פעילות לא נכונה של עמוד השדרה.

עם זאת לשם ביטחון מלא שלך שאתה נמצא בידיים טובות - אני ממליץ שקודם כל תברר אם הכירופרקט שאתה מטופל אצלו חבר באגודה הישראלית לכירופרקטיקה (תשאל אותו).
האגודה הישראלית לכירופרקטיקה הוא הגוף שמפקח בצורה הטובה ביותר בארץ על הכירופרקטורים - דוקטורים לכירופרקטיקה - בודק את ההסמכות שלהם ואת המיומנות שלהם.

אם תרצה אתה מוזמן להתקשר אלי לטלפון: 1800-39-40-40 ואני אברר בשבילך.
אני הייתי במשך מספר שנים בהנהלת האגודה לכירופרקטיקה, כך שאני גם מכיר את מרבית הכירופרקטורים בארץ.

אם תרצה בהמשך אוכל גם לסקור את צילומי ההדמיה ולתת לך המלצות - חוות דעת נוספת.

לדעתי, כדאי שתבקש הערכת זמן טיפול הנדרש למקרה שלך מהכירופרקט אצלו אתה מטופל, ושים לך ייעד בהתאם להמלצה שלו, שאם תוך מספר חודשים כזה וכזה לא יהיה שיפור במימצאי פעולת גופך ובהרגשתך, אז תשקול את המשך דרכך.

אני אישית - לא מאמין גדול בתרגילים, עמוד שדרה שאינו מתפקד טוב, אינו יכול לעשות תרגילים טוב.

עם זאת - אני ממליץ שבשלב הראשון כדאי לנסות את הטיפול הכירופרקטי ולמלא את המלצות הכירופרקט שלך - הוא מכיר את המקרה הספציפי שלך.
מעבר לזה - בקש הסברים מכולם - עליך לקבל את ההחלטות הסופיות לגבי בריאותך.

הסכנה בניתוח, שישנם נזקים שאחרי ניתוח, עלולים להיות בלתי הפיכים.

אלי אישית, הגיעו גם מקרים רבים אחרי ניתוח, אבל אחרי ניתוח, תהליך הריפוי הוא יותר קשה וממושך, לרוב.

בברכת בריאות ושנה טובה,

דר' רונן מנדי, כירופרקט
1800-39-40-40
www.dr-ronen.com
   תודה רבהיואל 13:15 19/09/2007
מאוד מודה לך על התשובה המפורטת ועל ההפניה לכירופרקט מומחה באזור מגוריי.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו