צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  גב תחתוןציפי 16:08 24/03/2010
שלום,
אני בת 46,
יש לי כאבי גב תחתון וכן רגל ימין.
לפי צילום רנטגן, הממצאים :
שינויים ניווניים L3-L4-L5-S1 עם הצרות מרווחי חוליות.
שינויים סקלרוטיים מפושטים במפרקים פאצטלים.
רושם של חסימת פורמן ב L5-S1.

מה זה אומר?

מה זה חסימת פורמן ?

תודה
   תשובה לציפי - בקשר למימצאים רנטגנייםדר. רונן מנדי 03:43 26/03/2010
שלום ציפי,
שינויים ניווניים - משמעם שינוי במבנה החוליות. טווח השינויים יכול להיות מאוד רחב. שינויים ניווניים קןרים כתוצאה מחוסר יציבות של עמוד שידרה תחתון.
שינויים ניווניים ברמות האלו יכולים להיות קשורים למיגוון רחב של סימפטומים החל בכאבי מחזור, כאבי בירכיים, השתנה מרובה, טפטוף שתן, עצירות, שילשול, כאבי גב תחתון, כאבי בטן, נפיחות בקרסוךיים, כאבים בישבן, כאבים ברגליים, כאב במגע מיני ועוד.

שינויים סקלרוטיים - הסתיידויות - התקשות של המפרקים הבינחולייתיים - גם זו תוצאה בדרך כלל של חוסר יציבות של עמוד השידרה.

פורמן - משמעו פתח. בין החוליות יש פתחים שדרכם עוברים עצבים שיוצאים מתחת לכל חוליה ומובילים אל איברים שונים בהתאמה.
חסימת הפתח - משמעה שיש לחץ על שורש עצב מסויים - שמוביל בין הייתר לעקבים ולכפות הרגליים. יכול ליצןר גם בעיות תחושת קור ברגלים וקרסוליים חלשים.

ציינתי כאן הרבה סימפטומים - אולם החשיבות היא לייצב את השידרה באיזור הגב התחתון והאגן. ייצוב האגן והשידרה הוא בדרך כלל פיתרון לשןרש הבעייה שגורמת לסימפטומים (סימני האזהרה של הגוף).

זה הסבר של מימצאי הצילומים.
אבל חשוב יותר מ-מימצאי הצילומים, זו הבדיקה שלך, מכיוון שהתפקוד שלך חשוב - ולא רק תיקון מימצאי הצילומים. מימצאים כאלו יכולים להשפיע בצורות שונות על אנשים שונים.

אני ממליץ לך להגיע לבדיקה כירופרקטית.

בברכת בריאות ותפקוד,

חג שמח,

ד"ר רונן מנדי, כירופרקט
רמת אביב ג', חדרה
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40
   שינויים ניווניםאור 14:12 21/03/2011
שינויים ניוונים עם היצרות מרווח בין גופי חוליות L5-S1
רושם לסונדילוליסטזיס מינמלי קדמי של L4 עם שינויים דיסקופטיים בגובה זה

זוהי האבחנה שקבלתי
מה זה אומר
בחודש האחרו אני סובלת מכאבים בגב תחתון ימני עם הקרנה לרגל ימין
הגבלה בתנועה
כאבים.
אני בת 40 משקל 85 גובה 170
אשמח לקבל הסבר
   תשובה לציפי בנוגע לשינויים רנטגניים וכאבי גבדר' רונן מנדי, כירופרקט 17:14 21/03/2011
שלום ציפי,
יש קשר של לחץ עיצבי על עצבים בגב התחתון לכאבי גב והקרנה לרגליים, הגבלה בתנועה וכאבים.

את השינויים המבניים (ניווניים) בחוליות, אי אפשר לשנות, וגם לא ההחלקה קדימה של החוליה ה-4 בגב התחתון (ספונדילוליסטזיס).

אפשר לשנות, לשפר ולשחרר את הלחץ מהעצבים אחרי בדיקה וטיפול כירופרקטי מתאים על ידי כירופרקט.

אני ממליץ שתגיעי לבדיקה והכנת תוכנית טיפול כירופרקטי מתאים (מומלץ - על ידי כירופרקט שחבר באגודה הישראלית לכירופרקטיקה).

בברכת תפקוד ובריאות,

דר' רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב, חדרה
www.dr-ronen.co.il
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו