צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  PRONATED FOOTדורית 09:19 24/03/2011
היי, הבוקר לקחתי את בני בן ה1.8 לאורטופד שקבע את האבחנה הזו רציתי לדעת עליה קצת פרטים וגם האם בשלב מאוחר יותר זה עובר עם הטיפול הנכון.
והאם כל פעם אני אצטרך לקנות לו נעל מיוחדת או כל נעל שתהיה טובה ותייצב לו את כף הרגל?
בבקשה תענו לי מהר אני מוטרדת מאוד...
   תשובה לדורית בנוגע Pronated Footדר' רונן מנדי, כירופרקט 11:32 24/03/2011
שלום דורית,

קודם כל - כן עם טיפול נכון, זה בדרך כלל עובר.
לגבי הטיפול האורטופדי - הכי טוב שתשאלי אורטופד. אני אישית לא מסכים עם הטיפול האורטופדי, אבל אני כירופרקט.
אז לגבי טיפול אורטופדי - הכי טוב לשאול אורטופד.

על פי ניסיוני - Pronated Foot היא לא בעיה פשוטה. היא נובעת מחוסרי איזון של מפרקי האגן, פירקי הירכיים, הברכיים והקרסוליים.

תת תזוזות (חוסרי איזון) המפרקים הרלוונטים, שיכולים להשתנות ברמת החומרה - בין המפרקים השונים, שלהם בין מקרה למקרה, ובדרגות חומרה שונות בין המפרקים השונים.

לכן חשובה בדיקה כירופרקטית מתאימה. טיפול כירופרקטי מתאים, יכול במרבית המקרים, לשפר את איזון המפרקים תוך מספר שבועות עד מספר חודשים.

- הטיפול המוכר במערכת, הוא הטיפול האורטופדי.
אני ממליץ ויש לי ניסיון בכירופרקטיקה.

לדעתי - והמלצתי - הייתי מביא את הילד לבדיקה כירופרקטית, ומנסה לראות התחלה של שינוי אחרי שבועיים טיפול ובדיקת התקדמות.
אם יהיה שיפור (קל) אחרי שבועיים, הייתי ממליץ להמשיך בטיפול הכירופרקטי בהתאם להתקדמות. אם לא יהיה שיפור קל אחרי שבועיים טיפול, - או אז הייתי פונה לטיפול האורטופדי.

חשוב במקרה כזה להגיע לבדיקה מוקדם ככל הניתן, ככל שהגיל צעיר יותר, גם המפרקים רכים יותר, וקל יותר לכוונן (טיפול איזון כירופרקטי) אותם.

עם טיפול אורטופדי תהיי יותר תלויה בנעלים המתאימות, טיפול כירופרקטי מתאים, יכול להקל ולעיתים אף למנוע את הצורך/תלות בנעליים מיוחדות.

בברכת תפקוד ובריאות,

דר' רונן מנדי

דר' רונן מנדי
כירופרקט
רמת אביב; חדרה
www.dr-ronen.co.il
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו