צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  יציבות נכונה והשריריםמיכל 16:10 16/04/2016
שלום רב,
האם כשיושבים צריך להכניס את הבטן פנימה?שמעת הרבה גישות שונות לזה ולא ברור לי למה כן צריך ואם לא,אז מה ההסבר למה לא.

-אם יש שרירים בגב שאחראים ליציבה נכונה בעמידה או בישיבה,אז האם חייבים לחזק אותם או שמספיק לשבת או לעמוד נכון ואז לא יהיה כאב? והמשך לשאלה זו-אם יושבים נכון ויש סדר נכון של העצמות אחת על השנייה-האם זה אומר שניתן לשבת במשך שעות ללא כאבים?

תודה רבה
   תשובה למיכל, לגבי ישיבה נכונהד"ר רונן מנדי 08:32 17/04/2016
שלום מיכל,
ישיבה היא הבעיה של תקופתינו.
כן, יש הרבה תיאוריות לגבי ישיבה.
נכון שכשרירי הבטן חזקים, הם מייצבים טוב יותר את עמוד השידרה. זה מפחית את ההסתברות של כאבי גב, אבל לא בהכרח מונע אותם.
לכאבי גב יש גורמים רבים.
העיקרי מביניהם להבנתי, הוא יציבות האגן והחוליות בעמוד השידרה.
שרירי הגב, תומכים בעמוד השידרה בעמידה, בישיבה ובשכיבה.
החוליות נועדו לשמור על חוט השידרה, ולאפשר יציבות ותנועתיות לגוף. כאשר הן נמצאות בדינמיקה נכונה - האחת מעל השניה, הגוף מתפקד כראוי ואין כאבים.
ישיבה היא תנוחה לא טובה לגוף, שמוציאה את הגוף ואת עמוד השידרה מאיזון. עדיף לכן לשבת פחות. עדיין אורח החיים המודרני מחייב אותנו לשבת הרבה. - בארוחות, בנסיעה, מול מחשב, מול השולחן במקום העבודה, בלימודים, בקולנוע ועוד.
לכן כדאי לעסוק גם בתנועת הגוף, ועל מנת לשמור על תפקוד מייטבי ולשמור על תנועת החוליות בעמוד השידרה, אני ממליץ על טיפול כירופרקטי - להנעת החוליות.

בברכת בריאות,

ד"ר רונן מנדי
כירופרקט
חדרה ורמת אביב
mobicard.co.il/dr-mendi
04-63-63-880
   המשך לשאלהמיכל 15:27 17/04/2016
תודה רבה.
שאלה נוספת-האם שרירי ה-ABDOMINAL WALL מחוברים לעמוד השידרה או שהם רק עוטפים את הצלעות?
   תשובה למיכל, לגבי שרירי הבטןד"ר רונן מנדי 15:59 17/04/2016
שוב שלום מיכל,
ישנם שרירים שתומכים את עמוד השידרה.
ישהם שרירי הבטן, שנמצאים בחלק הקידמי של הגוף. שרירי הבטן מחברים את הצלעות והאגן, ונותנים תנגודת לשרירי הגב. שרירי הגב הם בעיקר שרירים זוקפים ומייצבים.
שרירי הבטן הם בעיקר שרירים כופפים, שכופפים את הבטן, את הגב ואת עמוד השידרה קדימה.
שרירי הבטן יכולים לכפוף גם בתנועות אלכסוניות, והפעילות שלהם מעודדת את פעילות המעיים.
שרירי הבטן מופעלים על ידי עצבים, שיוצאים מבין החוליות בעמוד השידרה.
השרירים ש"עןטפים" את הצלעות, הם שרירי בית החזה.
אלו שלוש מערכות שונות של שרירים.

בברכת בריאות,

ד"ר רונן מנדי
כירופרקט
חדרה ורמת אביב
mobicard.co.il/dr-mendi
04-63-63-880
   מיכל 18:54 17/04/2016
שלום דר,
תודה רבה על התשובות
אז לפי מה שהבנתי אם שרירי הבטן נותנים תנגודת לשרירי הגב, אז,כשרירי הגב מזדקפים, שרירי הבטן משוחררים? הם עובדים כשריר אנטגוניסטי לשירי הגב?
-האם שריר הPSOAS הוא חלק משרירי הבטן?
תודה רבה
   תשובה למיכל, לגבי שריר הפסואסד"ר רונן מנדי 08:27 18/04/2016
שוב שלום מיכל,
אני לא מומחה לשרירים המומחיות שלי היא באיזון מערכת העצבים ועמוד השידרה.
למיטב זכרוני הפסואס מתחבר לשריר הבטן וכופף את הירך.
כך שהוא לא שייך לשרירי הבטן.
להבנה טובה יותר של השרירים, כדאי שתשאלי פיזיותרפיסט או מאמן כושר.

בברכת בריאות,

ד"ר רונן מנדי
כירופרקט
חדרה ורמת אביב
mobicard.co.il/dr-mendi
04-63-63-880

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו