צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  בן שנה, לא ישן לילה רצוף כבר שנה...יפית 23:37 02/01/2008
בני בן שנה והוא לא ישן לילה שלם מאז שנולד.
כשהוא מתעורר משינה (במהלך הלילה) הוא בוכה ואנו מגיעים להרדים אותו, או ע"י נענוע, או יניקה או בקבוק דייסה\ מיים.
בחודש האחרון נכנענו והעברנו אותו למיטתנו, אך גם שם הוא אינו ישן רצוף. ומתעורר כל שעתיים-שלוש.
הבעיה היא שהוא אינו מצליח להרדים את עצמו וזקוק לעזרתנו על מנת להירדם. בעלי ואני כבר אובדי עצות ועייפים.

ניסיתי את שיטת ה-5 דקות, אך הצרחות והלחץ אליו הוא נכנס הכניעו אותי.

הוא ילד בריא ומאוד מפותח, הוא ישן טוב בצהריים (אצל אימי שמטפלת בו, אבל בלילה גם אצלה הוא לא ישן, וצריך עזרה בהירדמות).
מה אנחנו צריכים לעשות? איך להתנהג?
   לא ישן לילה רצוףענבל צור שולשטין 12:00 16/01/2008
שלום יפית.

אם במהלך היום הכל בסדר, והקושי הוא רק בהרדמות לבד- אז זה כנראה באמת עניין של הרגל, ולא קושי מעבר לכך. אני לא יודעת באיזה אופן ניסית את שיטת חמש הדקות, אך אני ממליצה ליישם שיטה זו על זמן קצר יותר מחמש דקות, שזה לדעתי המון זמן בשביל תינוק לבכות בלי שאף אחד ניגש, וגם המון זמן עבור ההורים, שקשה להם לעמוד בכך. אפשר ליישם את אותה השיטה עם הגעות הרבה יותר תכופות- כל דקה וחצי-שתיים, למשל, ואז קל יותר להורים לעמוד ב"משימה" ולא להישבר, בידיעה שהתינוק מקבל התייחסות כל זמן קצר.
בכל אופן, גם בדרך זו חשוב ביותר להתמיד ולא להישבר- אחרת זה כמובן לא יעבוד.

בברכה,

ענבל צור שולשטין
(M.A.) פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו