צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  בעיות התנהגותתומר 09:27 31/12/2007
שלום רב

יש לי בן מקסים בן שנה וארבעה חודשים בחודשיים האחרונים הוא פשוט מסרב להתלבש , הוא מתחיל להשתולל באופן לא מוסבר ,הרבה פעמים אנחנו נאלצים אני ואשתי להלביש אותו יחד כשאחד מחזיק והשני מלביש אותו.

הגננת בגן אומרת שאצלה הוא מתנהג בסדר גמור ואין שום בעיה

בעיה נוספת היא שאחרי הגן הוא יכול להכנס לעצבים ולהתחיל להשתולל ממש כמו "קריז" אך זה קורה לעיתים יותר רחוקות.

נאמר לנו שזה קורה לילדים בגיל הזה שלא יודעים לבטא את עצמם אך אותנו זה מלחיץ.

כמו כן הוא בד"כ ילד מאד חברותי אך בזמן האחרון הוא כל הזמן רוצה רק לידיים שלי לא יודע עם לשייך זאת לתופעות האחרות או לא.

האם התופעה מוכרת ? האם זה נורמלי ? מה עלינו לעשות ?
   סרוב להתלבשמיכל נחמיאס 21:35 19/01/2008
תומר שלום,
לא ברור לי מהתאור שלך מה הדבר שקשה לבנך. האם הסרת הבגדים היא הגורמת למצוקה או שמא לבישתם. כמו כן, האם בגן הגננת מלבישה אותו ללא קושי, או אולי היא לא מחליפה את בגדים לעיתים קרובות, כך שנתקלת פחות בתופעה.
הסרת בגדים יכולה לגרום למצוקה משום שהיא יכולה להחוות כהפרה בוטה של שיווי המשקל הפנימי שלו. הבגדים מכסים את עורו, יוצרים תחושה של גבול, והסתרם עלולה לגרום למצוקה. תופעה זו נצפית פעמים רבות אצל תינוקות קטנים. בחודשי החורף הקרים בהם אנחנו מצויים כיום כדאי לדאוג שהחלפת הבגדים תהיה בסביבה נעימה וחמה וכן מהירה ככל האפשר.
ישנם מצבים שבהם בשל רגישות יוצאת דופן של העור מגע הבגדים על העור אינו נעים וגורם למצוקה, אולם לפי התאור שלכם לא נשמע שיש לו בעיה כזו, שכן לא סיפרתם שהקושי ממשיך לאחר ההלבשה.
נסו לשים לב האם התופעה מתרחשת תמיד ובאותה צורה, או שיש שונות בהופעתה. למשל, מה קורה בשעות שונות של היום, האם יש הבדל בינכם בענין זה, מה קורה כאשר מחליפים לו חיתול. יתכן כי ישנם נסיבות מסויימות שמעוררות את התופעה שאתם אינם ערים להם (אולי כאשר אתם ממהרים לצאת לעבודה, או עייפים), וזוכרים ביתר בהירות את הפעמים בהם זה קורה בשל אי הנעימות המלווה.

בברכה,
ד"ר מיכל נחמיאס
פסיכולוגית קלינית
www.siachgroup.co.il
   סרוה להתלבשמיכל נחמיאס 21:38 19/01/2008
תומר שלום,
לא ברור לי מהתאור שלך מה הדבר שקשה לבנך. האם הסרת הבגדים היא הגורמת למצוקה או שמא לבישתם. כמו כן, האם בגן הגננת מלבישה אותו ללא קושי, או אולי היא לא מחליפה את בגדים לעיתים קרובות, כך שנתקלת פחות בתופעה.
הסרת בגדים יכולה לגרום למצוקה משום שהיא יכולה להחוות כהפרה בוטה של שיווי המשקל הפנימי שלו. הבגדים מכסים את עורו, יוצרים תחושה של גבול, והסתרם עלולה לגרום למצוקה. תופעה זו נצפית פעמים רבות אצל תינוקות קטנים. בחודשי החורף הקרים בהם אנחנו מצויים כיום כדאי לדאוג שהחלפת הבגדים תהיה בסביבה נעימה וחמה וכן מהירה ככל האפשר.
ישנם מצבים שבהם בשל רגישות יוצאת דופן של העור מגע הבגדים על העור אינו נעים וגורם למצוקה, אולם לפי התאור שלכם לא נשמע שיש לו בעיה כזו, שכן לא סיפרתם שהקושי ממשיך לאחר ההלבשה.
נסו לשים לב האם התופעה מתרחשת תמיד ובאותה צורה, או שיש שונות בהופעתה. למשל, מה קורה בשעות שונות של היום, האם יש הבדל בינכם בענין זה, מה קורה כאשר מחליפים לו חיתול. יתכן כי ישנם נסיבות מסויימות שמעוררות את התופעה שאתם אינם ערים להם (אולי כאשר אתם ממהרים לצאת לעבודה, או עייפים), וזוכרים ביתר בהירות את הפעמים בהם זה קורה בשל אי הנעימות המלווה.

בברכה,
ד"ר מיכל נחמיאס
פסיכולוגית קלינית
www.siachgroup.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו