צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  חרדת נטישה אצל תינוק בן 10 חודשיםריקי 11:32 19/03/2008
שלום רב,
אני אמא לתינוק בן 10 חודשים. הוא לא נמצא בשום מסגרת, אני מטפלת בו בבית. לאחרונה, כאשר אני יוצאת מהחדר, או אפילו מפנה את הגב כדי ללכת אפילו לרגע, הוא ממש צורח. זה קורה גם כשאבא שלו או הסבתא מחזיקים אותובידיים!!!
זה לפעמים מאוד מעיק, כי אפילו לשירותים אני לא יכולה ללכת בלי שיבכה.גם גשאני מדברת אליו משם הוא לא נרגע.
האם לרשום אותו למסגרת כמו מעון יכולה ליהיות פתרון? איזה הצעות יש לכם עוד כדי שאני אוכל לעזור לו להתגבר?
   חרדת נטישה אצל תינוק בן 10 חודשיםנורית גולדמן 20:42 26/03/2008
ריקי שלום,
חרדת נטישה הוא שלב נורמלי בהתפתחות המופיעה סביב גיל 9 חודשים.זהו תהליך טבעי המהווה חלק מגדילה של הילד.ישנם ילדים שצועקים וצורחים יותר וישנם פחות.הדבר קשור לתכונות או לאופי של הילד.
את כותבת שאת מטפלת בו ולכן הוא מאוד קשור אלייך וכאשר את הולכת,הוא מתקשה להפרד ממך.
נשמע לי שדרך הבכי שלך,הוא למד שהוא יכול לגרום לך לעשות כרצונו ולכן לא כדאי להלחץ או להבהל מהבכי ובודאי שלא רצוי בגלל סיבה כזאת להכניסו למסגרת של מעון ,אלא רצוי להמשיך לדבר איתו במשפטים קצרים במו:אני הולכת להכין אוכל או אני נכנסת לשירותים וכו...
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
קבוצת שיח

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו