צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  בני בן שנה וחודשיים - מפחד מהמזגןחנוך 21:40 06/04/2008
הבן שלי בן שנה וחודשיים, והחל לאחרונה לפחד מהמזגן בסלון, וזאת למרות שהמזגן כבוי בחודש האחרון. ביום שישי היינו במקום ציבורי שהיה בו מאוורר תקרה והוא הגיב בפחד גם למאוורר. הפחד מלווה ברצון להתרחק מהמזגן- שאגב תלוי בגובה ואין לו גישה אליו - ולהתכרבל בחיקי. זו הפעם הראשונה שאני מבחין אצלו בתגובה של פחד כלשהו. אני מניח שהתפתחות של פחדים היא טבעית.

התגובה הראשונית שלי הייתה להגיד לו שזה בסך הכל מגזן ואין מה לפחד, ולנסות להתקרב איתו ולהתעסק עם המזגן, אבל באיחור חשבתי שאולי עדיף לתת יותר מקום לפחד ולהגיד משהו כמו - אתה מפחד מהמזגן - זה בסדר וזה יעבור.

מקווה שהבהרתי את ההתלבטות שלי. הייתי מעוניין להבין יותר את היווצרותם של פחדים בגיל הזה, והמקום שהפחד מקבל בחיים של הילד בשלב המוקדם.

תודה.
   פחד ממזגןנורית גולדמן 15:46 23/04/2008
חנוך שלום,
הפחד הוא חלק בלתי נפרד מתהליך צמיחה והתפתחות ונוטה להעלם עם הזמן.
הפחד מסייע לילד להפוך לבוגר יותר מבחינה רגשית בשל מסוגלותו להתמודד עם הפחד.
ישנם פחדים התפתחותיים רבים בגיל הצעיר לדוגמא:חרדת זרים,פחד מרעשים,חושך,מפלצות וכו...
חשוב לעזור לילד להתמודד עם פחדיו ע"י תמיכה, הרגעה, סיפור ומתן כלים נוספים להתמודד.
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
קבוצת שיח

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו