צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  ילדה בת שנתיים ושמונהצמח רחלי 21:52 07/05/2008
תאומה לאח. לפני שלושה חודשים נולדה לנו בת נוספת. מאז הילדה הגדולה התחילה להתנהג בצורה שמאד מכבידה על כל הבית. היא לא רוצה להשאר לבד בכלל, צריכה את אבא או אמא לידה כל הזמן. בוכה במשך שעות על דברים שאינה מקבלת ובייחוד בעיות קשות בשינה. צריך לשבת לידה עד שנרדמת ובמשך הלילה מתעוררת כמה וכמה פעמים - למרות שמביאים אותה במהלך הלילה לחדר שלנו.מתגנדרת ורוצה לבחור בגדים בעצמה, אם לא מלבישים אותה איך שרוצה בוכה במשך שעות. עסוקה כל הזמן ב"אני חברה שלך" "אני לא חברה שלך" וכדומה.איבדה רצון לשחק, לצייר, לצפות בוידאו, מחפשת כל הזמן את הקשר עם אמא ואבא. כשמטפלים בתינוקת או הולכים לחדר שלנו בו נמצאת התינוקת, מייד מגיעה ואם לא מרשים לה להכנס צורחת ליד הדלת. אנחנו די קושרים את ההתנהגות ללידת הילדה אבל אולי יש מצב שאנחנו שוגים ויש בעיה בתיקשורת שלנו עם הילדה. לפי מה שקראתי התסמינים של ההתנהגות שלה מצביעים על חרדת נטישה - יתכן שזה לא בגלל התינוקת החדשה? באיזו גישה אתן ממליצות לנקוט? כשאנחנו מקדישים לה ומנסים לרצות אותה כביכול נדמה לי שהמצב נעשה יותר גרוע והיא מגבירה את הצורך בקשר איתנו. כשלא נענים לרצונה היא צורחת במשך שעות וכשלא מתייחסים היא נכנסת למצב שנראה כמו חרדה וממשהו קטן(חולצה מסויימת שרצתה) זה הופך להיות קטסטרופה. מה דעתכן?
   בת שנתיים ושמונהנורית גולדמן 21:00 13/05/2008
רחלי שלום,
מזל טוב להולדת התינוקת.
הולדת אח או אחות הוא מצב לא פשוט במשפחה ובתך משקפת את הקושי ע"י ריגרסיה בהתנהגותה.
אני ממליצה לך לנהוג בהרבה קבלה ,להרגיע אותה ע"י מגע פיזי אוהב.
כדאי לתת לה זמן איכות פעם ביום למשך כחצי שעה לבד בלי האחים וכמובן לא לשכוח לתת את אותו זמן איכות גם לאחיה התאום.
לשבח אותה כאשר היא מתנהגת יפה,לאמר לה שאת יודעת שהיא עוברת תקופה קשה,אך אתם איתה ורוצים לעזור לה.
כאשר היא רוצה להכנס לחדר השינה רצוי לאפשר לה כדי שלא תחוש דחיה,ולאמר לה שאחותה התינוקת מאוד גאה שיש לה כזאת אחות כמוה.
אם ההתנהגות לא תשתנה תוך מספר חודשים,רצוי לפנות לטיפול.
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
קבוצת שיח

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו