צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  שינוי שם פעוטה הצעירה במשפחהיעל 12:25 03/06/2008
שלום,
אנו משפחה עם 4 ילדים בני: 10, 6, 4 ושנה וחצי. השם שנתנו לבתי הקטנה הטריד את מנוחתי כמעט מההתחלה. במקום להתרגל אני מוצאת בו עוד ועוד חסרונות ומתחרטת שלא בחרתי בשם אחר, הראשון אותו רצינו אני ובעלי (איני מציינת את השמות כדי לא להעליב אף אחד). כבר שנה שאני רוצה להחליף את השם ולא מעיזה (מה יגידו בסביבה). בחצי שנה האחרונה התחלתי לאזור אומץ ולקרוא לה בשמה החדש (בעלי משתף פעולה, בעיקר לאחרונה, אם כי מתבלבל לעיתים). הבעיה שיתר האחים מסרבים לשנות וממשיכים להשתמש בשמה הקודם. אני בדילמה. מצד אחד קשה לי להרים ידיים ולהשאיר את שמה הראשון. מצד שני אינני רוצה לפגוע בילדי. האם הילדים, הן הפעוטה עצמה והן אחיה עלולים להפגע משינוי השם? אודה על כל עצה. תודה מראש יעל
   שינוי שםנורית גולדמן 11:10 09/06/2008
יעל שלום,

אני מבינה מפנייתך שאת מאוד רגישה לבני משפחתךולכן ברצוני לכתוב לך ששם שפעוט מקבל לאחר לידתו מהווה את זהותו הראשונית.
בתך בת השנה וחצי כבר התרגלה לשם שלה ופעמים רבות מצטרפים לשם גם כינויי חיבה כמו:מיכל-מיכלי וכו..,אי לכך לא מומלץ להחליף שם ,אך אם הדבר הכרחי,רצוי שהחלפת השם תעשה רק לאחר שכל בני המשפחה יחליטו על כך ביחד, כדי לא לקרא לה בשני שמות וליצור זהות מבלבלת.

בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
קבוצת שיח

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו