צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  כמה שאלות לגבי תינוקת בת שלושה חודשיםליאת 14:17 13/09/2008
שלום לכולם

שמי ליאת ואני כותבת לגבי בתי בת השלושה חודשים. זו ילדתנו הראשונה.

למעשה שאלותיי נוגעות לשני תחומים נושקים:
שינה והאכלה.

ילדתנו עירנית מאוד, חייכנית מאוד ונראית מתפתחת בקצב טוב גם לדעת הרופאים.

בלילות היא קמה באופן קבוע ב- 2 להאכלה (לרוב אחרי 6 שעות מההאכלה הקודמת) וסביב 5 בבוקר בחוסר שקט ואי נוחות. במהלך היום היא אוכלת כל 3-4 שעות.
השעות האלה די קבועות גם כאשר אנחנו מנסים להאכיל אותה ב- 11 למשל.

מייעצים לנו סביבנו לנסות 'למשוך' אותה כך שאת 6 השעות היא תעשה בין 11 ל- 5 או בין 12 ל- 6 אבל אני תוהה עד כמה 'נכון'/בריא/כדאי להתחיל להתערב לה במקצב הפנימי שלה בגיל הזה.
שנינו עובדים כבר במתכונת די מלאה ולכן סינכרון של הלילה יכול להיות נהדר אבל אני די חוששת להתחיל להתעסק לה עם הסדר הטבעי שלה.
אשמח לעצה...

בנוסף - בזמן האחרון היא נרדמת באמצע היום ל3 עד חמש שעות. זה לא קורה כל יום וקורה יותר אצל המטפלת מאשר בבית ובכ"ז- כמה שעות תינוקת בגיל הזה אמורה לישון ביום ?

אני יודעת שחלק מהתשובות לשאלות הן לעשות מה שנוח לנו ומתאים לנו כהורים אבל הייתי רוצה לדעת קצת יותר על הפסיכולוגיה של ילדים בגיל הזה די להחליט ....

תודה ליאת
   כמה שאלות לגבי תינוקת הת שלושה חודשיםנורית גולדמן 07:34 20/09/2008
ליאת שלום
לגביארגון סדר היןם והלילה ,הייתי ממליצה לך להאריך את הלילה ליותר שעות כדי שתלמד שבליה ישנים זמן ארוך יותר מאשר ביום וכך זה יכניס גם אותה וגם אתכם לארגון של סדר היום והלילה למסלול נכון.
לגבי השאלה השניה אני מציעה לך לפנות לטיפת חלב והם יתנו לך את התשובה המתאימה
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
קבוצת שיח

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו