צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  תינוק מאוד פעלתן או היפראקטיביותארבל 18:05 26/09/2008
הבן שלי בן 10 חודשים ומאוד פעלתן, זז כל הזמן, שובב ולא יושב לרגע במקום אחד (גם לא עלי). גם כשמרדימים אותו לפעמים מאוד קשה "לאסוף" אותו ולמנוע ממנו להסתכל לצדדים (בעיקר כשיש דברים מעניינים או התרחשויות ברקע). אפילו טלויזיה (כשאחותו הגדולה רואה) לא מושכת אותו, לא שיש לי התנגדות כמובן - עדיף, אבל בכל זאת נראה לי אולי קשור. שאלתי היא האם זה יכול להיות אינדיקציה להיפראקטיביות - כמובן שכל התסמינים המאפיינים לא קיימים כי הוא עוד קטן מידי. והאם בכלל בגיל כזה יכולים לאבחן? ואם לא אז האם זה רק מזג? תודה
   שכחתי לצייןארבל 18:32 26/09/2008
שבזמן האוכל הוא יושב בדיוק שניה בכסא ומיד קם, מסתובב בכסא ומהר מאוד צריך להוריד אותו שלא יפול (הוא מאוד אוהב לאכול ובסופו של דבר אוכל כשהוא מסתובב בבית ומידי פעם בא לאכול) וגם באמבטיה לא מוכן לשבת בכסא אמבטיה. מצד שני כשאני שרה לו שירי אצבעות הוא מרותק ונהנה.
   תינוק מאוד פעלתן...נורית גולדמן 16:42 28/09/2008
ארבל שלום,
מפנייתך אני מבינה שהתינוק שלך הוא מאוד סקרן ורוצה להיות מעורב בכל המתרחש סביבו,פעמים רבות תינוקות כאלו הופכים להיות אנשים מאוד סקרנים ואינטלגנטים.בכל אופן בגיל זה עדיין קשה אפשר לקבוע אם הוא יהיה היפראקטיבי בעתיד,מכיוון שהוא צעיר מדי כדי לעשות אבחנה ,מה שכן רצוי כבר היום לשים לו גבולות לגבי האוכל או לגבי התנהגויות אחרות ולא לאפשר לו לקום או להסתובב עם אוכל ביד
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
קבוצת שיח.
   תודה על התגובה ושאלה נוספתארבל 20:16 28/09/2008
איך אפשר לשים גבולות בענייני "נימוסי שולחן" לתינוק כ"כ קטן? הוא לא יכול להבין שכדי לאכול צריך לשבת. כמה שאני מסבירה זה לא ממש עוזר. ואני כמובן לא רוצה להטיל סנקציה בכל הקשור לאוכל. כנ"ל לגבי אמבטיה.
   שאלה נוספתנורית גולדמן 07:54 03/10/2008
ארבל שלום,
אם התינוק יושב לבד,רצוי לרכוש לו כיסא מיוחד לתינוקות ,בו הוא יןשב ויכול לאכול ותוך כדי דוגמא אישית בה הוא רואה אותך יושבת לידו ואוכלת יחד עם הסבר שוב ושוב שכאשר אנו אוכלים,אנו יושבים ליד השולחן,במשך הזמן הוא יפנים זאת וילמד לשבת.
בשלב זה רצוי להתחיל לחנך את הילד ולהקנות לו הרגלים מתאימים.
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאליח קלינית
קבוצת שיח

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו