צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  שינה לא רציפהרונה 20:26 20/01/2009
שלום
ביתי בת תשעה חודשים וחצי. מתעוררת פעמים רבות בלילה ונרגעת וממשיכה לישון רק לאחר שיונקת.

מאז שנולדה ישנה בעריסה צמודה למיטה שלנו ובמיטה שלנו. בגלל הנוחות להניק אותה בשכיבה ולהמשיך לישון.(היו לי בעיות גב לאחר הלידה)ינקה מלא עד גיל חמישה חודשים ועלתה מאוד יפה במשקל.

כיום ביום אוכלת יפה פרות/דיסה בבוקר מאוחר מרק ובשר לצהריים. בארבע יונקת כשאני חוזרת הביתה ויונקת שוב לפני שנרדמת בשבע שמונה בערב. ואז כל מספר שעות (מקסימום שלוש) מתעוררת ויונקת אם מנסים להציע לה מים או מוצץ בוכה נורא ולא מוותרת.בכלל היא לא מתה על המוצץ שלה ומשתמשת בו בדר"כ רק בשינה.

ביום ישנה בין חצי שעה לשעה וחצי בסביבות תשע בבוקר ושוב בין שתיים לארבע. בשש שבע כבר מאוד עייפה והולכת לישון בלי בעיות אחרי אמבטיה, יניקה וששוכבים לידה במיטה. מתעוררת סופית בשש וחצי שבע בבוקר.

אני מבינה שהתרגלה לינוק כשמתעוררת בלילה השאלה איך מרגילים אחרת, כמו כן האם השינה המשותפת מחזקת את זה? האם לעשות את שני השינויים ביחד?
האם ההנקה מעודדת התעוררויות מרובות?
תודה
רונה
   שינה לא רציפהנורית גולדמן 21:38 07/02/2009
רונה שלום,
האם יתכן שבתך רעבה בערב ולכן היא מתעוררת מסםר פעמים בלילה האם היא אוכלת ארוחת ערב לפני השינה או שהיא רק יונקת?
אני ממליצה לך לפנות לטיפת חלב ולהתייעץ איתם לגבי התזונה לה היא זקוקה.
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
מכון שדות יעד חן

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו