צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  התעוררויות בלילהשיר 09:44 20/02/2009
שלום,
בני בן 8 חודשים. מגיל 4-5 כבר החל לישון לילה רצוף (20:00-06:00), מבלי להתעורר, נרדם לבד, ישן במיטה שלו.לפעמים היה "מדבר" או מיילל מתוך שינה.
בשבוע האחרון הוא בוכה בכי חזק או "מקשקש" מספר פעמים בלילה, כשאני מגיעה למיטתו אני מגלה שהוא ישן, וליטופים מצליחים להרגיע אותו. הדבר קורה כמה פעמים בלילה וכאשר איני מספיקה להגיע בזמן הבכי מתגבר והופך לצרחות ואז הוא מתחיל להשתולל במיטה ואני חייבת להרימו על הידיים. הוא עם עיניים פקוחות אבל לא מתקשר כ"כ וברגע שהרמתי אותו הוא מסרב לחזור למיטה. הוא רגוע מאוד על הידיים, לפעמים נראה שנרדם, אך ברגע שאני מניחה אותו במיטה הוא מתחיל לבכות. לפעמים לוקח שעה להחזיר אותו לישון.
מה יכולות להיות הסיבות לכך? ומה אפשר לעשות?
תודה
   התעוררויות בלילהנורית גולדמן 20:54 28/02/2009
שיר שלום,
האם אירע משהו בזמן האחרון?
האם הוא סובל מכאבים של צמיחת שיניים או מצונן?
האם השתנה משהו בחייו של בנך?מטפלת חדשה?משפחתון?
כתבי לי כדי שאוכל לענות במפורט לשאלתך.

בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
מכון שדות-יעד חן
   התעוררויות בלילהשיר 23:07 28/02/2009
נורית שלום,
בדיוק אתמול הרגשתי שיוצאת לו שן שלישית, זו שן עליונה (לעומת שתיים תחתונות שכבר יצאו) האם זה אמור להיות כואב יותר?
בנוסף, הוא נמצא במשפחתון מגיל 5 חודשים, כך שצינון זה מצב תמידי אצלו לצערי (שבוע מצונן,יומיים בריא...).
השבוע הוא דווקא ישן רצוף כל לילה, אבל היו מקרים של בכי מתוך שינה, יכול להיות שמדובר בביעותי לילה?
היה לילה אחד שבו התעורר בשתיים ולא הצליח לחזור לישון עד שש בבוקר... הוא צרח בהיסטריה ונרגע רק אחרי שהאכלתי אותו. אח"כ נשאר רגוע רק על הידיים ולא הסכים לחזור למיטה שלו. גם במיטה שלנו הוא הסכים לשכב רק עליי או על בעלי, אבל לא הצליח להרדם ממש.
אם מדובר בכאבי שיניים או בביעותים או בשילוב של השניים, האם יש דרך לעזור לו?
והאם זה נכון להאכיל אותו גם כשאני יודעת שאינו רעב אבל רק זה מרגיע אותו? יש פתרון אחר?
תודה רבה,
שיר
   התעוררויות בלילהנורית גוןדמן 23:19 08/03/2009
שיר שלום,
מפנייתך, אני מבינה שיתכן שקיימות סיבות רפואיות המציקות לו ואולי מפריעות לו לישון כמו:צינון וצמיחת שיניים ובקשר לכך אני מציעה לך לפנות לרופא המטפל ולהתייעץ איתו.
אני גם מציעה לך לא להרימו באמצע הלילה אלא להשתדל ללטף אותו ולהרגיע אותו במיטה,לפעמים גם בקבוק מים יכול להרגיע,לאמר לו שאמא איתו ושומרת עליו,אך אם הוא חולה או סובל מבעיה גופנית רצוי לקחת אותו על הידיים ולהרגיעו.
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו