צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  חייבת עצהגילי 18:32 25/03/2009
יש לי ילדה בת 4 , מאוד אוהבת חברה , פיקחית ומקסימה.

אני מבחינה (הבחנתי מזמן אבל זה הולך ונהיה ברור) שהיא לא יודעת איך להתמודד עם מצבים חברתים, או שהיא בוכה על כל פיפס שאומרים לה או שהיא נורא אגרסיבית. לדוגמא ילד/ה אומר/ת לה משהו(וזה קורה המון) לפעמים סתם משהו סתמי כמו איך קוראים לך? במקום להגיד את השם ולשחק יחד. היא עונה תשובה תוקפנית שגוררת תגובות שליליות מהילדים.אני נורא רגישה אליה וקשה לי לראות אותה לא ממש מצליחה להתחבר (לפעמים היא מצליחה לזמן קצר מאוד ומיד זה נעלם) בגן הגננת אומרת שהיא ילדה חברותית ויש לה חברים והיא פעילה ומשתתפת בכל פעילות כלשהי.

הבעיה כשאני מבחינה בקושי שלה או שהיא בוכה אני מסוגלת לקחת אותה מאותו מקום וללכת או להימנע מהלפגיש אותה עם ילדים מסוימים שהיא ממש אבל ממש לא מסתדרת איתם(זה אומר ויכוחים ובכי בלתי פוסקים)
אני לא אומרת שהיא טלית שכולה תכלת , היא חלק מהבעיה.

אני לא יודעת איך להתמודד עם המצב . זה לא מהיום , אני לוקחת ללב יותר ממנה.עם אחותי כבר התווכחתי בגלל הילדים , עם אחי גם. ואני פחות ניפגשת שיש ארוחות ערב המוניות כי אני לא יכולה להינות אפילו דקה. זה או שמציקים לה או שהיא בוכה ומחילה להתפרע.

בבקשה כווני אותי , איך להתנהג , אני מרגישה שזהאת לא הדרך להתרחק מכולם
   חייבת עזרהנורית גולדמן 22:54 09/04/2009
גילי שלום,
מפנייתך נשמע שבתך עדיין לא רכשה מיומנויות חברתיות שיסייעו לה להסתדר בחיים ולכן חשוב לעזור לה לרכוש מיומנויות ע"י תיווך בינה לבין ילדים ,יצירת אמפתיה וכו...
אני מניחה שמתוך אהבה רבה לבתך והזדהות עם כאבה את מגוננת עליה ומתווכחת עם בני משפחתך ולכן חשוב שגם את תקחי צעד אחד אחורה ,תעזרי לה ותלמדי אותה אך לא רצוי לגונן עליה כי בסופו של דבר היא לא תלמד כיצד רוכשים מיומנויות חברתיות ואת לא תהני מקרבת בני משפחתך
במידה ויהיו לך שאלות נוספות תוכלי לפנות אלי במייל ואשמח לסייע.
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאךלית קלינית
מכון שדות-יעד חן
   חייבת עזרהנורית גולדמן 23:12 09/04/2009
גילי שלום,
מפנייתך נשמע שבתך עדיין לא רכשה מיומנויות חברתיות שיסייעו לה להסתדר בחיים ולכן חשוב לעזור לה לרכוש מיומנויות ע"י תיווך בינה לבין ילדים ,יצירת אמפתיה וכו...
אני מניחה שמתוך אהבה רבה לבתך והזדהות עם כאבה את מגוננת עליה ומתווכחת עם בני משפחתך ולכן חשוב שגם את תקחי צעד אחד אחורה ,תעזרי לה ותלמדי אותה אך לא רצוי לגונן עליה כי בסופו של דבר היא לא תלמד כיצד רוכשים מיומנויות חברתיות ואת לא תהני מקרבת בני משפחתך
במידה ויהיו לך שאלות נוספות תוכלי לפנות אלי במייל ואשמח לסייע.
בברכה
נורית גולדמן-עובדת סוציאךלית קלינית
מכון שדות-יעד חן

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו