צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  איך עוזבים תינוקת מידי יום? דחוףמיכל 08:39 10/06/2009
שלום,
לי ולבעלי יש ויכוח קשה על עזיבת התינוקת שלנו מידי בוקר. תמצית המקרה: ביתי בת שנה ושלושה חודשים. לאחרונה מגלה סימני "חרדת נטישה" שלמיטב ידיעתי הינם טבעיים לשלב ההתפתחותי שלה. אני זו שיוצאת מוקדם בבוקר לעבודה. בכל בוקר כשאני מתחילה ב"טקס הפרידה" - ואומרת לה משפטים כמו "להתראות מותק, נתראה מאוחר יותר".., היא מתחילה לבכות. ביקשתי מבעלי שבשלב הזה יחזיק אותה או יהיה איתה ויחד יפרדו ממני. גם אם אח"כ היא תמשיך מעט לבכות, הרי שברור לי שתוך כמה רגעים זה יפסק ולפחות חוויית הפרידה לא תהיה של נטישה אלא של פרידה.לדעת בעלי עליי פשוט לעזוב אותה, לטרוק את הדלת, והוא לא חייב להיות חלק מהעניין. מצידו להמשיך לישון בזמן שאני הולכת ובזמן שביתי בוכה על הדלת הנסגרת בפניה.
היות והנושא טעון מאד בינינו, אני אשמח להכוונה כיצד נכון לפעול.
תודה מראש, מיכל
   עזיבת תינוקתנורית גולדמן 22:02 16/07/2009
סביב גיל שנה מתחילה חרדת נטישה אצל תינוקות.
וממקום של ניהול מקצועי של מעון יום לילדים, והדרכה הן לצוות המטפלות והן להורים ,אני סבורה.שחשוב לעזור לילד להפרד מהוריו ע"י הכלה והחזקה של הילד כדי שיחוש שמשהו נשאר איתו,שומר עליו והוא לא לבד לכן אני מסכימה איתך במובן של הבנת הצרכים של הילד ולעזור לו להתמודד עם חרדתו.
בכל שלב חשוב לזהות את הצרכים ולעזור לו להתמודד איתם בהתאם לגילו וליכולותיו.
מקווה שתשובתי תעזור
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
מבון שדות יעד חן
   עזיבת תינוקתנורית גולדמן 22:04 16/07/2009
סביב גיל שנה מתחילה חרדת נטישה אצל תינוקות.
וממקום של ניהול מקצועי של מעון יום לילדים, והדרכה הן לצוות המטפלות והן להורים ,אני סבורה.שחשוב לעזור לילד להפרד מהוריו ע"י הכלה והחזקה של הילד כדי שיחוש שמשהו נשאר איתו,שומר עליו והוא לא לבד לכן אני מסכימה איתך במובן של הבנת הצרכים של הילד ולעזור לו להתמודד עם חרדתו.
בכל שלב חשוב לזהות את הצרכים ולעזור לו להתמודד איתם בהתאם לגילו וליכולותיו.
מקווה שתשובתי תעזור
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
מבון שדות יעד חן

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו