צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  חרדת נטישהמירב 00:11 19/07/2009
שלום.
בתי, בת ה 7.5 חודשים, מתחילה להראות סימנים של חרדת נטישה. נכון לעכשיו אני בבית איתה ולא אחזור לעבוד בזמן הקרוב.
הקושי מתבטא בכל פעם שאני לא לידה, בין אם היא נשארת לבד בחדרה לכמה דקות (דבר שהיה אפשרי עד לפני שבוע) או אפילו עם אביה. כשאני חוזרת אליה, היא דורשת שארים אותה, וזו הפכה להיות הדרך היחידה להרגיע אותה. היא כבר הבינה שבכי מוביל לכך שהיא תקבל את מבוקשה.
שאלתי היא איך להתנהג בסיטאוציות כאלה, לא נראה לי נכון להשאיר אותה לבד במצוקתה, אך מצד שני המשמעות היא שאני כל הזמן צריכה להיות לידה וכל עוד לא הרמתי אותה היא לא נרגעת.
תודה.
   חרדת נטישהנורית גולדמן 14:17 07/08/2009
מירב שלום,
חרדת נטישה הינה חרדה התפתחותית המתרחשת בין גיל 8 חודשים עד גיל שנה וחצי .
אני סבורה שדרך הרגעתה ע"י לקיחתה על נידיים כל פעם שהיא בוכה ,איננה דרך נכונה להרגיעה מה עוד שהמטרה היא לתת לה הרגשה של בטחון שאת לא נוטשת או עוזבת אותה ולכן כאשר היא בוכה רצוי לדבר איתה או להשמיע לה את קולך ולא לאפשר לה להבין שאת חווה איתה את חרדת הנטישה, אלא את עומדת לצידה ועוזרת לה להתגבר על החרדה בדרכים הנכונות ובמשך הזמן היא תלמד לסמוך עלייך שאת לא נוטשת אותה אלא קיימת כל הזמן עבורה.
בהצלחה
נורית גולדמן-עובדת סוציאלית קלינית
מכון שדות-יעד חן

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו