צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  חלומות ופשרןאהבה 13:50 24/07/2007
בני בן השנה ושמונה חודשים מדבר מתוך שינה לעיתים קרובות. אני סבורה שאילו חלומות ובדרך כלל אינו מתעורר מכך ומדובר במילים בודדות. המטריד אותי הוא שכנראה אלו חלומות רעים, מכיוון שהוא מייבב או בוכה או צועק מילים. האם זה טבעי, האם כדאי לעשות משהוא?
   חלומותענבל 18:34 24/07/2007
שלום אהבה.

התופעה שתיארת טבעית ונורמלית. אין צורך להתערב ואין סיבה לדאגה.

ענבל צור שולשטין
(M.A.) פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il
   תודה ענבל. מדוע זה בעצם קורה (חלומות רעים תקופה ארוכה) והאם זה משהא שיכול לגרום להם לפחד ללכת לישון ?אהבה 22:40 24/07/2007
   חלומות רעיםענבל 23:04 25/07/2007
הי אהבה.

מדוע ישנם חלומות רעים, ומה הם בכלל החלומות- אלו שאלות שבני האדם מתעסקים איתם כבר מתקופות קדומות בהסטוריה, ולמרות המחקר הרב שיש בימינו- אין לכך תשובה חד משמעית.
בתחום הפסיכולוגיה הטענה המקובלת היא שחלומות, ובכללם חלומות רעים, זה תהליכי עיבוד שהמוח עושה לחוויות שעברנו במהלך היום. אבל איך בדיוק זה קורה, ולמה נוצר חלום מסוים ולא אחר-זאת לא יודעים באמת להסביר.
לגבי הפחד ללכת לישון- לרוב נהוג לייחס פחד זה יותר לקושי "להפרד" מהערות, ולשקוע למצב של העדר השליטה שבשינה- ולא לחלומות רעים. יחד עם זאת יתכןבהחלט שילד/תינוק שמתעורר מחלום רע יפחד באותו הרגע להרדם בחזרה.

בברכה,

ענבל צור שולשטין
(M.A.) פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il
   תודה רבה. אכן נושא החלומות הינו מרתק ועמוק. ענין אותי לדעת יותר מזוית ראיה של הפעוט אהבה 00:30 26/07/2007
מכיוון שמדובר בנושא שלא ברור להם והם אינם יכולים להסבירו.
לגבי הפחד - השאלה היתה לטווח יותר ארוך,ז"א: לא לחזרה המיידית לשינה, אלא לתקופה של ימים.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו