צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  התעוררות מוקדמת ובעיות שינה שרה 14:58 03/01/2010
בני השני, הוא כבן 10 חד' , עד גיל 5 חד ' ישן נפלא . לעיתים היה צריך להעיר אותו לאכול מרוב שישן עמוק.
בערך סביב גיל 5 חד' התחיל להתעורר בלילה , ואז בבוקר בשעות 4 או 5 .
המצב היה עוד סביר איכשהו כשהוא ישן בחדר ההורים לידנו בעריסה אבל בגיל 7 חד' עבר לחדר עם אחיו והבעיות הוחרפו .
לדוגמא מתעורר כמה פעמים בלילה , בוכה , עומד במיטה. מרגיעים אותו על הידיים קצת ומוצץ וחוזר לישון. אבל יכול לפעמים להיות ער שעה וכאילו לא רוצה לחזור לישון , לא בוכה אלא מחייך אפילו אך כשאני יוצאת מהחדר מתחיל לצרוח.
אם אני מביאה אותו למיטה שלי , מניקה אותו בערך ב 5 בבוקר ( אני לא נותנת לו אוכל בלילה) , אז הוא ממש עירני ורוצה רק לשחק , לבעוט בי לנשוך להשתולל, ניסיתי גם לשים אותו בלול שישחק כשכבר התייאשתי להרדים אותו אבל הוא גם בוכה .
אני יודעת שיש לו עכשיו צמיחת שניים , כבר כמה חודשים שהכל נפוח , יצאו שיניים למטה ועכשיו גם יוצאות למעלה . אבל בכל זאת זה לא שהילד בוכה מתוך כאב או רעב , אלא יכול פשוט להתעורר בשעות מוזרות ולא לחזור לישון.
זה מטיש אותי בטירוף , כל היום שלי אח"כ הפוך מזה , זה מתסכל נורא!
ניסיתי את שיטת הרם הורד של הלוחשת לתינוקות , אבל זה לא ממש עובד, אני עושה את זה לילה אחרי לילה כל לילה שעה וחצי הוא ממשיך להתעורר שוב ...
אחיו הגדול איתו בחדר ואני ממש לא רוצה שיעיר אותו . כך שאני לא יכולה להשאיר אותו לבכות סתם.
יש לציין שהוא ישן סביר היום שנת צהריים בין שעה וחצי לשעתיים וחצי , לעיתים מתעורר באמצע ואני מחזירה אותו לישון. הוא גם הולך בשעה 7 בערב , לא מוקדם ולא מאוחר ...
האם זה סביר שילד לא צריך כל כך הרבה שעות שינה ? הבן הגדול לי ישן בגילו 12 שעות לילה ועוד 2 בצהריים . אני ממש מתוסכלת , זקוקה לעזרה דחופה !!! תודה מראש
   התעוררות מוקדמתנורית גולדמן 04:10 11/01/2010
שרה שלום,
לכל ילד יש את המזג והכוחות שלו,אחד עייף יותר והשני פחות,אחד שובב יותר לעומת השני יתכן שהוא זקוק לפחות שעות שינה ולכן אפשר להשכיב אותו מאוחר יותר כדי שיקום בשעה סבירה,יתכן שצמיחת השיניים אכן מציקה וגורמת לו להתעורר ולכן כדאי לתת משהו מרגיע כמו כןאפשר לשבת לידו ,ללטף אותו להחזיק לו את היד ,יכולים להיות מספר ימים קשים,אבל זה עובד,בסופו של דבר הוא ילמד לחזור לישון
בהצלחה
נורית גולדמן
עובדת סוציאלית קלינית

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו