צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  תינוק צועקיעלה 16:46 05/08/2007
הי,
יש לי תינוק בן 9 חודשים - תינוק פעיל, סקרן ומאוד חברותי שהחל לארונה לצעוק במצבים שונים- יכול להיות שהוא רעב ורואה שאני מכינה לו בקבוק או שעייף או סתם כך שאני עוברת לידו ולא מתייחסת אליו
זהו שינוי די מהותי אצלו ואני לא יודעת איך להגיב- מחד, אני רוצה לענות על צרכיו ומאידך אני לא רוצה לחזק את ההתנהגות הזו.
חשוב לציין שהיינו עכשיו בחופשה משפחתית בחול וזה התחיל בימים האחרונים....

אשמח לעצות כיצד לנהוג במקרה וגם לדעת האם זה משהו רווח, שהם מגלים את הקול, את הרצונות וכו'

תודה רבה
יעלה
   תינוק צועקענבל 21:45 05/08/2007
שלום יעלה.

את צודקת בהשערה שהעלית. תינוק שצועק יכול לבדוק את קולו, ואת יכולתו להשפיע על סביבתו- האם ישפיע? ואיך ישפיע?

נסי להגיב בדרך ובקצב שהיית מגיבה לו הייה מיידע אותך על הצורך שלו- אך ללא הצעקה. כלומר: אם את חשה שזהו צורך שדורש תגובה מהירה ומיידית, עשי זאת, אך שמרי על שפת גוף וטון דיבור רגועים מצידך. ואם מדובר ברצון/צורך שיכול לחכות מעט, ואת באמצע משהו אחר, הסבירי לו שאת מסיימת משהו וכבר תתפני אליו.
העובדה שאת תגיבי ברוגע ובשיקול דעת- זה כבר יהיה ההיפך מלחזק אותו על עצם הצעקה. וכשהוא יהיה גדול יותר וכבר יתחיל לדבר- אז תוכלי ללמד אותו שבמקום לצעוק עליו לדבר ולומר מה רוצה, אך כרגע אין לו עדיין דרך אחרת.

בברכה,

ענבל צור שולשטין
(M.A.) פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il
   תינוק צועקענבל 21:46 05/08/2007
שלום יעלה.

את צודקת בהשערה שהעלית. תינוק שצועק יכול לבדוק את קולו, ואת יכולתו להשפיע על סביבתו- האם ישפיע? ואיך ישפיע?

נסי להגיב בדרך ובקצב שהיית מגיבה לו הייה מיידע אותך על הצורך שלו- אך ללא הצעקה. כלומר: אם את חשה שזהו צורך שדורש תגובה מהירה ומיידית, עשי זאת, אך שמרי על שפת גוף וטון דיבור רגועים מצידך. ואם מדובר ברצון/צורך שיכול לחכות מעט, ואת באמצע משהו אחר, הסבירי לו שאת מסיימת משהו וכבר תתפני אליו.
העובדה שאת תגיבי ברוגע ובשיקול דעת- זה כבר יהיה ההיפך מלחזק אותו על עצם הצעקה. וכשהוא יהיה גדול יותר וכבר יתחיל לדבר- אז תוכלי ללמד אותו שבמקום לצעוק עליו לדבר ולומר מה רוצה, אך כרגע אין לו עדיין דרך אחרת.

בברכה,

ענבל צור שולשטין
(M.A.) פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו