צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  שינה של בת שנתיים וארבעה חודשיםצילה 03:23 09/08/2007
בני בן שנתיים וארבעה חודשים מתעורר פעמים בלילה.
בפעם הראשונה אני נגשת ונותנת את בקבוק המים הנמצא לידו. בדרך כלל הוא מבקש לישון על הספה בסלון, ששם, משום מה הוא נרדם מיד.
בפעם השינה הוא קורא לי, אני נותנת את הבקבוק, והוא חוזר לישון.

קשה לי עם היקיצות הללו.
ניסינו (אמנם רק שלושה לילות), לא לקום אליו, ולקרוא לו אלינו, מתוך תקווה שהוא יבין שאנו לא "משרתים" אותו בלילה והוא יכול לבד לקחת את הבקבוק. הוא הגיב בצורה קשה. בבכי צרחני שגרם לצרידות. הרגשנו, שהוא צריך תהליך איטי יותר. אני קמה אליו, מנסה לשדל אותו לקחת לבד את הבקבוק אבל ללא הועיל. כשהוא מבקש לעבור לסלון, אני מנסה בעדינות להרדים אותו במיטתו (בחיבוק, בליטוף), אך הוא מגיב בכעס. כדי למנוע סצינות אני מעבירה לסלון. האם להתעקש בלילה? על מה להתעקש? על שיקח את הבקבוק לבד? שישן בחדר? שניהם ביחד?
מצד שני, לי קשה לקום ל"סדרת חינוך" בלילה ולחזור לישון.
אולי הציפיה שלי שישן רצוף היא לא ראלית?
איך אתם ממליצים ללמד אותו לחזור לישון לבד?
תודה על התיחסותכם
   שינהענבל 20:39 12/08/2007
שלום צילה.

בשביל ללמד ילד שמתעורר בלילה וקורא להורים להפסיק לעשות כך- דרושה החלטיות רבה של ההורים, ונכונות למספר לילות קשים עם בכי מרובה. כפי שציינת בעצמך- לא לכולם זה מתאים (גם מבחינת הילד, ובעיקר מבחינת ההורים).
מבחינה אובייקטיבית זה לא נורא שילד בן שנתיים וארבע מתעורר פעמיים בלילה וזקוק לקצת עזרה מההורים כדי לחזור לישון. השאלה היא יותר סובייקטיבית של מה נכון לכם כרגע.
אם יש לכם נכונות לכך, והדבר חשוב לכם כרגע- כדאי להתחיל מעניין השינה במיטתו, ואחרי שזה כבר יופנם אצלו- להמשיך לעניין הבקבוק.
אך אם אתם לא בטוחים ונחושים- קרוב לוודאי שזה לא ילך.

ההדרגתיות, כפי שציינתי, היא לגבי כך שלא דורשים בבת אחת את שני השינויים (בקבוק והשארות במיטה), אלא כל פעם דרישה אחת. אך לגבי כל דרישה בפני עצמה- אין דרך "קלה" שמדלגת על השלב של הבכי והצעקות- מכיוון שמבחינת הילד יש לו אינטרס להמשיך במצב הקיים, והוא ינסה "לשכנע" אותכם בכך ע"י בכי- כי הוא יודע שכך הוא משפיע עליכם.

בקיצור- יש כאן עניין של בחירה והחלטה שעליכם לקחת, ולא תשובה חד משמעית מה "צריך".

בברכה,

ענבל צור שולשטין
(M.A.) פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו