צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  תינוקת בת 7 חודשיםרינת חד 21:17 24/08/2007
שלום לכם הסיפור שלי ארוך עם התינוקת
הבת שלי בת 6.5 חודשים בחודש וחצי הראשונים היו נפלאים אכלה וישנה אם זה הנקה וגם בקבוק . אחרי בדיוק החודש וחצי התחילה ממש להשתנות לא יושנת המהלך כל היום היו בוא נגיד משהו כמו חודשים שהתעוררה ב11 בבקר ונשארה ערה עד 11או 12 בלילה והלוואי שהיא סתם ערה הכוונה שהיא משחקת בלול אבל לא היא גם ערה וגם מייללת ולא רוצה להישאר דקה בלול. אני שאלתי את רופא הילדים שלנו מה הבעיה שלה והוא לא מוצא בעיה הוא אומר שזה סתם יעבור עם הזמן אבל כשהעלנו את הנושא מול אחות בטיפת חלב היא המליצה שנלך לנוירולוג .אחרי שביקשנו מרופא הילדים שלא אהב את הרעיון הוא כתב שזה לפי המלצת הורים - הנוירולוג בדק אותה ואמר שיש לה רגישות יותר היא תמיד "דרוכה " כאילו לכל דבר כל דבר מפחיד אותו כל רעש גורם לה לבכות ויש אפשרות לתת לה תרופה אבל אין צורך.
ככה בדיוק כתב במכתב
מצב כללי טוב ללא סימנים דיסמוגרפיזם תנועות עיניים תקינות
טונוס מוגבר בגפיים עליונות ותחתונות עם רפלקסים עירים סימטריים ובבנסקי שלילי STARTLE בנשיפה חיובי
התמונה מתאימה ל HYPERCPLEXIA יכולה להגיב טוב לטיפול בריווטריל טיפה אחת אך לדעתי אין צורך בטיפול כרגע
מומלץ U.S של המוח
אבחנות:
OBSERVATION AND EVALUATION FOR SUSPECTED CONDION NOT FOUND
הבעיה שכבר התעייפנו אני ובעלי זה אנחנו מיאושים הוא כבר מתרגז לא רוצה להרים אותה אף אחד לא יכול לעזור לי כי היא לא מסכימה ללכת לאף אפילו בעלי לפעמים היא בוכה אצלו. לא משחקת דקה בלול וגם בעיות גזים שעד היום לא עוברות . מה ניתן לעשות כיאני לא רוצה לתת לה תרופה מה ניתן לעשות ועד מתי זה נמשך . כל זה בערך מלפני חודשים עד היום זה לא השתנה היא עדיין לא רגועה - וכולם אמרו לי שגזים עוברים בגיל 3 חודשים עד היום זה לא עבר למרות שהיא התחילה לאכול מוצקים כבר משהו כמו 3 שבועות , מה אני אעשה אני מתמוטטת האם יכול להיות שיש לה רגישות לחלב חלבי האם צריך להיות סימנים על הגוף כדי לדעת היא אוכלת או סימילאק או מטרנה ומוסיפה דייסה 8 דגנים היום כבר יותר מחודש וחצי גם מוצקים

אני מקווה שתוכל לעזור לי כי זה באמת מקשה על המצב בבית היא כל הזמן מיילת אני רוצה לתאר לך אותה מבחינת בכי כאילו שהיא כל הזמן סובלת מגזים וסליחה באמת על התיאור אבל היא מאד דומה בבכי שלה וצרחות לאמא שעומדת ללדת
זה מאד קשה בעיקר בגלל שיש ילד נוסף בן 3 שנים שגם רוצה זמן.
   בת 7 חודשיםענבל 21:18 26/08/2007
שלום לך רינת.

טוב עשית שלא הסתפקת בתשובות שקיבלת, והלכת עם התחושה שלך- ואכן קיבלת תיקוף להרגשתך - שיש קושי כלשהו, גם אם עדיין לא ברורה הסיבה.
בהחלט יתכן שהסיבה נעוצה באלרגיה לחלב חלבי, כך שבהחלט כדאי קודם כל לבדוק אפשרות זו- ע"י מעבר לפורמולה צמחית (תוכלי לנסות את "איזומיל"- אשר טובה לתינוקות שסובלים מאלרגיה).
כיוון נוסף שכדאי לבדוק, באם שינוי החלב לא יועיל, הוא לגשת לריפוי בעיסוק לאבחון של וויסות תחושתי. במידה וימצא קושי בוויסות התחושתי- קיים כיום טיפול יעיל לכך, הנקרא "דיאטה סנסורית" (לא קשור לדיאטה של מזון- אלא להפעלת השרירים בדרכים מסוימות), וכדאי לגשת מראש למרפאה בעיסוק העובדת בשיטת טיפול זו (לא כל מרפאה בעיסוק למדה את השיטה).

אם גם הכיוון הנ"ל יתגלה כלא רלוונטי (כלומר- אם יתברר שאין לה בעיה בוויסות התחושתי)- אפשר וכדאי להמשיך את הבירור, עד למציאת הסיבה לקושי: דרך מכון להתפתחות הילד
ו/או בעזרת אבחון וטיפול הומאופטי.

בקיצור- לא להתייאש, ולהמשיך לחפש מה הסיבה. אך לפני הכל בידקי את האפשרות של אלרגיה לחלב.

בברכה,

ענבל צור שולשטין
(M.A.) פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו