צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  ילד לחוץ מאי 08:00 31/10/2007
בגן של הבן שלי (הוא בן שלוש ושלושה חודשים) כל גננת אומרת לי לשים לב שהילד לחוץ, שאלתי במה זה מתבטא והם אומרים שכשהוא מדבר הוא מאוד לחוץ בדיבור שלו, השנה הוא עבר גן חדש ושוב אמרה לי הגננת אותו דבר שימי לב שכשהילד מדבר הוא נמשע לחוץ. בבית אני לא מרגישה בתופעה הזו, הילד הוא ילד שמדבר מגיל שנתיים וקצת בערך מדבר שוטף אין בעיית שפה, תקשורת וכו'. הוא חברותי, שובב , חכם וילד חכם לגילו ככה אומרים. בבית אני ישבתי איתו על ספרים, ציורים, חוברות עבודה וכו'. יש לו עוד אח קטן בן שנה ושלושה חודשים (זה לא קשור) סיפרו לי על הלחץ הזה עוד לפני שהקטן נולד.
מה הסיבה שאומרים לי ככה , מה זה יכול להיות, למה הוא נשמע להם ככה, ולמה אני לא מרגישה את זה בבית האם יש לזה הסבר ?
   ילד לחוץענבל 20:53 06/11/2007
שלום מאי.

לאור העובדה שמספר גננות שונות התרשמו כי הילד לחוץ, זה מצדיק באמת בירור יותר רציני. יתכן שהוא באמת לחוץ רק בגן ולא בבית, מסיבה כלשהי (אולי למשל קשה לו הנוכחות של הרבה ילדים מסביב), אך אפשרות נוספת היא שהגננות משקפות לך משהו שלך עצמך קשה לראות. למשל: יתכן שאת עצמך נמצאת בלחץ/מתח מסוים,כחלק מהאופי שלך, ולכן זה נראה לך "טבעי" שהילד הוא גם כזה. את מציינת למשל שישבת איתו בבית על חוברות עבודה- בגילו של בנך אין בכך כל צורך. אולי יש לך תחושה שאת צריכה "ללמד" אותו דברים, ושעליו לעמוד בציפיות או קריטריונים כלשהם? (ואם כן- אולי גם כלפי עצמך את חשה שעלייך לעמוד בציפיות?) אלו הן כמובן רק השערות, ובוודאי שיכול להיות שהסיבה שונה לגמרי...
כדי להבין באמת מהי הסיבה- כדאי לקחת את הילד לפגישה עם פסיכולוג ילדים, שיוכל להתרשם האם אכן קיים לחץ, ואם כן- יעזור לכם לאתר את הסיבה, ואף לטפל בה.

בברכה,

ענבל צור שולשטין
(M.A.) פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו