צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  בן שנתיים - מס' שאלותטל 14:09 31/03/2012
שלום רב,
שמי טל, אני אמא חד הורית מבחירה לילד מקסים בן שנתיים. עצמאית במקצועי וגרה במושב באזור השרון.

יש לי 2 שאלות:

א. בזמן האחרון בני רוצה רק אמא. אני רוצה לציין כי יש לי משפחה גדולה ותומכת שמשקיעה בילד שעות רבות של כיף והנאה והילד אוהב אותם ממש אך בזמן האחרון הוא רוצה רק אמא. אשמח לדעת אם מצב זה רגיל לגילו? אני רוצה עוד לציין כי הילד מפותח מאוד לגילו ברמה המוטורית והוורבלית.

ב. בחודש האחרון חלה רגרסיה באופן שבני נפרד ממני בבוקר במעון. עד לפני חודש הוא היה אומר לי שלום, נשיקה וחיבוק והולך לשחק עם חבריו. בתקופה האחרונה הוא בוכה נורא ולא רוצה להפרד. הגננת אמרה לי שאחרי דקה או שתיים הוא נרגע וממשיך לשחק עם חבריו אבל הבכי הורג אותי כל בוקר מחדש. אני רוצה לציין כי עקב רמתו השכלית והמוטורית הגננת החליטה להעביר אותו לפני 4 חודשים לשכבה מעליו וב 4 החודשים האחרונים הוא נמצא בשכבה הבוגרת של המעון למרות שלפי השנתון הוא היה צריך להיות בשכבה הצעירה. שאלתי היא - מדוע החלה הרגרסיה הזו לפני חודש (הילד לא עבר איזה טראומה או חווית נטישה)והאם זה רגיל לגילו.

תודה
טל
אמא מודאגת....

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו