צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  ילד פחדןאפרת 07:55 14/11/2007
שלום רב,

בני בן ארבע ושלושה חודשים, בחודשיים האחרוניים שמתי לב כי בבית בני מפחד ללכת לשירותים לבד, הוא תמיד מבקש שנשאר איתו בשירותים, הוא מפחד לחלוץ נעליים לבד, כי את הנעליים שמים בחדר אחר בבית... בלילה הוא ישן טוב, קם בדר"כ רק פעם אחת בלילה להתפנות לשירותים, לפעמים הוא טעון כי הוא מפחד לישון בחדר...

אציין כי בני הוא ילד מאוד פעיל בגן, בבית ומשדר בטחון עצמי.., אבל בבית כשהוא צריך ללכת לחדר אחר הוא תמיד מבקש שנבוא איתו...

רציתי לדעת כיצד אני יכולה ל"שחרר" אותו מתחושות הפחד .... ולתת לו להרגיש יותר בטוח בעצמו בבית ...

אציין כי אני בגילו הייתי בדיוק אותו הדבר... (אולי יש בזה גם גנטיקה)... היום בגדול אני עדיין פחדנית..., אבל גם עם הרבה תעוזה ואומץ... ואדגיש כי אני מעודדת את ילדי לעצמאות, להתנסות ולא משדרת להם פחד כלל...

תודה

אפרת
   פחדים אצל בן 4ענבל 19:36 21/11/2007
שלום אפרת.

אופייני אצל ילדים, בשנים הראשונות לחיים, שיש להם תקופות של פחדים- כאלה ואחרים. לא בהכרח ניתן אפילו לזהות טריגר שגורם לתחילתו של הפחד...
המשיכי בדרך שתיארת- לשדר לילד שאת שם עבורו כל עוד הוא זקוק לתמיכה, אך גם מאמינה ביכולותיו להתגבר על הפחד בעתיד/בהמשך. יתכן שזה יקח עוד מספר שבועות או חודשים, אך מתישהו זה פשוט יעבור- כפי שהופיע.

בברכה,

ענבל צור שולשטין
(M.A.) פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו