צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פסיכולוגיית תינוקות ופעוטות
מנהל/ת הפורום: ענבל צור-שולשטיין, נורית גולדמן,ענת בן דוד
  ילד רגוע שהפך לעצבניעדי 09:58 07/11/2007
בוקר טוב,

בני בן השנה ו10 חודשים החל ללכת לגן בספטמבר, לפני כן הוא היה אצל מטפלת.

מאז הוא השתנה פלאים, כל הזמן שייכנו את זה לקליטה ולמחלות שכבר הספיק לחוות מאז תחילת השנה, אבל השאלה האם זה אכן הכל קשור ומה עושים אם זה לא משתנה.

השינוים שאנחנו חווים הם עצבנות בעיקר. אחרי הצהריים הוא יכול להתעצבן כמעט על כל דבר שהוא מבקש ולא מקבל או שהוא לא מצליח.

הוא יכול לשחק יפה ואז משהו קורה ומתעצבן, הוא מאד מתאמץ לפעמים להתעצבן. זו התנהגות מאד חריגה שלא חווינו קודם.

גם בגן סיפרו לנו שהוא ילד עצמאי ומשחק יפה, אבל מצד שני יכול פתאום להעצבן ומאד.

אם הוא למשל יושב לאכול ואחרי שהוא מסיים, לוקחים אותו לשטיפת ידיים הוא מתעצבן ולא משתף פעולה.

אתמול גם היה כמעט בלתי אפשרי לשים לו חיתול אחרי האמבטיה כי הוא צרח והשתולל וכך גם הבוקר.

בגן הם אומרים שהוא בוכה כמעט תמיד שמחליפים לו חיתול.

חשוב לציין שלפני כן היה ילד רגוע ומאד חייכן.

מה עושים ??? אני לא יודעת האם זו תקופה ולתת לזה לחלוף או שצריך לעשות משהו שזה לא יחמיר?

אני רוצה שהילד הרגוע והחמוד שלי יחזור להיות כפי שהיה.

נקודה חשובה היא נושא השינה, גם הוא השתנה מאז התחיל הגן. בקיץ הוא היה ישן כ12 שעות בלילה. היום מתעורר עצמאית בסביבות 6 (אחרי כ 10 שעות שינה).
בקיץ היה ישן 2-3 שעות בצהריים. היום בגן ישן בסביבות שעה.

שהוא מתעורר בבוקר הוא מתעורר בבכי, למרות שהורגלנו להשכמה עם חיוכים ודיבורים.

אני מאד מאמינה שהשינה משפיעה על ההתנהגות. השאלה מה גורם לשינוי בשינה? או שאולי אין קשר?

יצא לי קצת מבולבל, אבל מקווה שהמסר הובן.

אני רוצה להחזיר את הרוגע לילד והבייתה.

תודה רבה מאד על העזרה.

עדי
   כנראה שהגן לא מתאים לושמחה 20:07 13/11/2007
קרה לי אותו הדבר בדיוק עם הבן שלי. מילד מקסים, שקט ונוח הפך לעצבני, מתפרץ ולא ישן טוב. הוצאתי אותו מהגן לאחר חודשיים וחצי ניסיון ולאחר שיקום הוא חזר לעצמו. היום הוא בן 3 ואני הולכת איתו לגן הורים לאחר שעד עכשיו היה איתי בבית. העדפתי ככה. מה גם שיש לי ילדה קטנה ממנו בשנה ושלושה חודשים אז לי זה שווה להיות איתם בבית. לגבייך המצב קצת שונה. איפה את נמצאת? אולי תנסי משפחתון קטן עם יחס אישי או אמה שנמצאת עם הילד או הילדה שלה בבית ומוכנה לקחת עוד ילד לטיפול עבור חברה לילד שלה. אני ברצון הייתי עושה כזה דבר. תנסי לפרסם בפורומים מודעה מתאימה. הוא כנראה מאוד אהב את המטפלת ולא מוכן עוד לסביבה של גן. יכול להיות גם שהגננות לא מספיק חמות. לדעתי, זה לא קשור אלייך כי את לא השתנית בכל התקופה הזאת.
   ילד רגוע שהפך לעצבנימיכל נחמיאס 20:18 17/11/2007
עדי שלום,
מהתאור שלך נשמע שבנך עייף מאד ועל כן מגיב בעצבנות לכל שינוי במצבו. לפי מה שאני מבינה הוא קיצר את שעות השינה שלו ב- 3-4 שעות בתקופה קצרה ונשמע לי שהשינה אינה מספיקה לו. מה הסיבה שהוא ישן רק שעה בגן? האם יש אפשרות לאפשר לו לישון יותר בצהרים, או אולי לתת לו לישון שינה קצרה אחרי הצהרים? מה היה בקיץ? הוא הלך לישון מוקדם יותר, או שהתעורר מאוחר? האם יש דרך להאריך את שנת הלילה שלו?
לפני שהייתי ממהרת להסיק מסקנות לגבי הגן, הייתי בודקת את עניין השינה וכיצד ניתן לאפשר לו לישון יותר.

בברכה,
ד"ר מיכל נחמיאס
פסיכולוגית קלינית
קבוצת שיח
www.siachgroup.co.il
   חוסר שינהעדי 10:54 19/11/2007
מיכל שלום,
תודה רבה על התגובה.

ברוב המקרים אנחנו לא מעירים אותו מהשינה, הוא מתעורר עצמאית, גם בבוקר וגם משנת הצהריים.

אמנם הקדמתי לו את שעת שנת הערב, אבל לא עושה רושם שזה מספיק.

בגן הוא מתעורר לבד, שאלתי אותן והן אמרו שלא מעירים אותו.

בסופ"ש הוא ישן יותר בצהריים. לפחות שעתיים ולפעמים יותר.

שבוע שעבר הוא היה עם דלקת עיניים כך שהיה עם המטפלת יום וחצי ויום וחצי איתי. בסופ"ש הוא היה פשוט מקסים.
אפשר היה להיות איתו בבית מספר שעות ולא להתחרפן, שיחקנו וקראנו ספרים וחשבתי שהנה הכל שב לסורו ואז ראשון הוא חזר לגן... כמובן שמאד התנגד בבוקר (אני חייבת לציין ששבוע שעבר הוא לראשונה גם אמר שהוא לא רוצה למטפלת שלו..), במהלך היום אמרו שהיה ילד קשה. הוא גם שלשל מספר פעמים ואחרי הצהריים היה לא פשוט בכלל.

חשוב לציין שמהרגע שיצא מהגן ועד הבוקר, לא שילשל אפילו פעם אחת... אני לא יכולה לא לחשוב על משהו רגשי שמשפיע עליו ...

לא ברור לי האם הוא נחשף להרבה מחלות בגן וזה משפיע על ההתנהגות.
או שיש משהו אחר שהגוף מציף ברמה של חום, שלשולים או בעיות התנהגות...

אני בהחלט שוקלת כבר להעביר אותו גן. אני לא רוצה קבוצה קטנה מדי של ילד או שניים, מאחר וכן רוצה שיחשף לילדים וילמד איך להתמודד, אבל אולי קבוצה קטנה מ-25 הילדים שיש לו היום בגן.

לבטים.. לבטים...
אשמח מאד לתגובה בהקדם.
תודה רבה,
עדי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו