צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום הכוונה בבחירת רופאים בכירים
מנהל/ת הפורום: ד"ר דוד מורל, הגב' קדר מאשי
  בעית ליחה מרובה קשה ביותרפארלי 00:26 06/08/2007
ביתי בת שנה ו- 8 חודשים . בזמן האחרון במיוחד וגם קודם לכן היא סובלת מחרחורים מרובים ליחה מרובה ובלתי פוסקת שלפעמים מתבטאת בנזלת ושיעול חזק ולפעמים מגיעה ממש למצב של דלקת ריאות. בחודשיים האחרונים חלתה פעמיים בדלקת ריאות בפעם הראשונה קיבלה מוקסיויט 3 פעמים ביום במשך 7 ימים ופעם השניה קיבלה אזניל פעם ביום במשך 3 ימים.
עליי לציין שבלילות רבים הילדה משתעלת חזק ביותר ולא נרגעת עד שמקבלת 2 שאיפות ונטולין דרך אירוצ'מבר ( עפ"י הנחיית רופאת הילדים)כמו כן טופלה גם רבות בבודיקורט ובסינגולייר אך, גם בזמן קבלת הטיפול המונע חלתה ופיתחה חום גבוה.רופאת הילדים שלה טוענת שהיא רגישה אך לא אסמתית ושיש ילדים רבים שנמצאים במצב הזה בגלל סיבות רבות בין היתר זיהום אויר ,רקע גנטי(ואכן גם אני וגם אביה סבלנו בילדותינו מבעיות דומות)
והשאלות שלי הן- האם כדאי לפנות לרופא מומחה מעבר לרופאת הילדים שמטפלת בה ולאיזה מומחה?
מה יכול להיות מקור הבעיה? היש אמת בסברה כי מוצרי חלב, במבה וכד' מגבירים רגישות וליחה? ( עליי לציין כי אני ממש נמנעת מלתת לה מוצרים אלה)
האם אין סכנה בטווח הארוך ממתן כל התרופות האלה? (ונטולין, בודיקורט וגם כמובן- מוקומד, היסטזין וכד')
האם יכול להיות כי מדובר באלרגיה ? או בגלל מזגנים?
מצטערת על מתקפת השאלות פשוט אין לי את מי לשאול ואשמח לקבל תשובה מפורטת כיצד עליי לנהוג ולמי לפנות.
תודה רבה מראש .
   הפרעות נשימה עם ליחה בילדהדר. דוד מורל 07:12 06/08/2007
לפארלי, שלום רב!
מתוך התיאור שלך את מצבה של ביתך, קשה מאד להגיעה למסקנות באשר לגורמים למצבה הנשימתי.
לאור התגובה הטובה, לדבריך, למרחיבי סימפונות, בהחלט יתכן והבעיה נובעת ממחלה ספסטית של הריאות. מחלות אלו הידועות בציבור בשם כללי, אסטמה, בהחלט יכולות להיות קשורות עם ליחה מרובה.
מאידך יתכן בהחלט שיש גורמים נוספים או אחרים לבעיה, כולל בעיות רגישות יתר למאכלים מסויימים או מחלות אחרות שכוללות את מערכת הנשימה וקשורות עם ליחה מרובה ודלקות חוזרות בדרכי הנשימה.
אני לא רואה סיבה לפרט רשימה של מחלות כי הדבר לא יתרום לך כלום. אני גם לא רואה סיבה למנוע מהילדה מאכלים מרובים אשר לדבריך לא תרמו כלום למצבה הנשימתי.
בהחלט יש מקום ליעוץ נוסף אצל מומחה לבעיות נשימה ולהלן המלצה על שניים כאלה:
דר. חנה בלאו - ביה"ח שניידר - 03-9253654.
דר. יעקב יהב - ביה"ח שיבא - 03-5302891.
נשמח להתעדכן
בברכה
   בהמשך לתגובתךפארלי 09:47 06/08/2007
ד"ר , בוקר טוב ושמחתי לקרוא את תגובתך המהירה- תודה!
אני בהחלט אשתמש בשמות הרופאים המומחים שמסרת לי ואיצור איתם קשר בהקדם. אך, לא ענית לי על 2 השאלות האחרונות ואני מאד אשמח לקבל עליהן תשובה:
1. האם לכל התרופות שהיא מקבלת כולל הונטולין, הבודיקורט, המוקומד, ההיסטזין וכד' לא תהיה השפעה בטווח הרחוק ?
2. האם ייתכן כי הרגישות נובעת משהיה בחדרים ממוזגים בחוזקה וממעברים בין חום לקור או מאלרגיה כלשהי?
3.לא רשמת לי מה תחום עיסוקם של הרופאים שהמלצת עליהם- א.א.ג? אלרגיה?ריאות?
ושוב תודה מראש על תגובתך.
   המשך תשובות לשאלותדר. דוד מורל 18:57 07/08/2007
לפארלי, שוב שלום!
להלן התייחסות לשאלותיך -
1. התרופות כולם אינם אמורות ליגרום כל נזק לטווח הרחוק, כמובן שלכל תקופות יש ת"ל לטווח הקצר אך אין מה לדאוג.
2. אלרגיה בהחלט יכולה להיות גורם המעורר תגובות מסוג אלה הקיימות אצלה. גם תחום זה יעלה כאפשרות להמשך הבירור הרפואי. המעבר בין מזגנים לחום וכו' לא מהווה באופן כללי בעיה כלל.
3. תחום עיסוקם של הרופאים הינו בעיות נשימה בילדים, ומאחר והם מומחים בתוך תחום הריאות למצבים העולים בחשבון במקרה שלכם אני ממליץ דווקא עליהם.
בברכה
   תשובה לבעיית ליחה מרובה, חרחורים, שיעול, דלקת ריאותדר' רונן מנדלזיס, כירופרקט 04:49 21/08/2007
שלום פארלי,
בעיות ליחה בדרכי נשימה עליונות, חרחורים, שיעול, ודלקות ריאות יכולות להיות תוצאה של חוסר איזון מכאני של בית החזה, חוליות בית החזה והצלעות.
בדיקה כירופרקטית חיצונית פשוטה יכולה לגלות, אם זה חלק מהגורם לבעיה.
כיוונון יעיל של קשת הצלעות וחוליות בית החזה, יכול להפחית את הסימפטומים.

לגבי שאלתך לגבי תופעות הלוואי - ישנו דף פרוספקט שחייב להיות מצורף לכל תרופה שמפרט את תופעות הלוואי הידועות של אותה תרופה.
קיימות גם תופעות לוואי בלתי ידועות, השפעות לטווח ארוך, בוודאי שאינן ידועות.

גם תגובות בין תרופתיות רבות אינן ידועות.

אין זה אומר, חלילה שלא צריך שימוש בתרופות - צריך בזמן הנכון, ומומלץ מאוד רק לאחר התייעצות והנחיות של רופא תרופתי.

מעבר לזה, כאמור בתחילת התשובה, אני ממליץ לך גם שביתך תיבדק על ידי כירופרקט.
בוודאי אם הבעיה חוזרת על עצמה.

דר' רונן מנדי, כירופרקט
1-800-39-40-40
dr-ronen.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו