צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום הכוונה בבחירת רופאים בכירים
מנהל/ת הפורום: ד"ר דוד מורל, הגב' קדר מאשי
  סחרחורות מרובות לאחר תאונהטל 18:48 08/08/2007
אני מקוה שזו הכתובת לשאלתי:
לפני שבועיים וחצי נכנס בנו רכב מאחור, באותו ערב היו לי כאבי ראש ומעט סחרחורות, פנינו למיון (בעיקר מאחר שהיינו עם ביתנו התינוקת ורצינו לודא שהיא בסדר).
הבדיקה של כולנו היתה תקינה במיון אך מאז אני סובלת מסחרחורת בכל פעם שאני מורידה את הראש (דבר שאני עושה המון מאחר שיש לי שלושה ילדים קטנים...) בד"כ מדובר בסחרחורת מאוד קלה אך זה מציק לי.
לאיזה רופא עלי לגשת? נוירולוג/ אורטופד/ רופא משפחה?
קשה לי מאוד לפנות זמן כדי ללכת לרופא ולכן אשמח לדעת מהי הכתובת שבה כדאי להתחיל את הבירור.
תודה
טל
   סחרחורות בעקבות ת. דרכיםדר. דוד מורל 06:57 09/08/2007
לטל, שלום רב!
מנגנון הפגיעה בת. דרכים מהסוג אותו את מתארת, נקרא "צליפת שוט". מצב זה גורם לזעזוע מח קל אשר תופיות הלואי שלו מתוארות על ידך. גם הסחרחורות הן חלק ממצב זה לנעלמות לאחר זמן בדר"כ.
בכל מקרה לשאלתך, הרופא המתאים ביותר לבירור מצבך יהיה רופא נוירולוג. ובמידה ויתרשם שניגרם גם נזק אמיתי לחוליות הצואר או דומיו, יפנה אותך למומחים נוספים.
בברכה
   תשובה לסחרחורות אחרי תאונת דרכיםדר' רונן מנדלזיס, כירופרקט 23:04 13/08/2007
שלום טל,
תאונות דרכים רבות קשורות לפגיעת וויפלאש - צליפת שוט.
הראש והצוואר הם החלק הנייד ביותר בעמוד השדרה, ושהכי קשה/בלתי ניתן (למיטב ידיעתי) לאבטח אותו מפני פגיעה בשעת תאונת דרכים.
ההשפעות מצליפת שוט יכולים להתבטא גם בסחרחורות ובעיות שיווי משקל.

יש עדויות לתופעות כאלו שיכולות להיגרם גם התאונות "קלות", אפילו במהירויות/כוח שלא בהכרח פוגע בגוף הרכב.

ישנן עדויות לפגיעה בעמוד השדרה (הצוואר הוא החלק העליון של עמוד השדרה) החל מתאונות במהירות של 3.9 מייל לשעה (שווה בערך ל-6 קמ"ש).

לא קשה לתאר, מה קורה במהירויות גבוהות יותר.

ישנם לעיתים ממצאים אחרי פגיעות אשר אינם מתגלים תמיד בבדיקות הרפואיות.
ממצאים כאלו מכונים - ממצאים "תת קליניים".

אחד מהממצאים שיכולים להיות קשורים לסחרחורות לאחר פגיעת צליפת שוט, הם יישור עד היפוך של הקשת הצווארית בצילום רנטגן/CT/MRI, שצריכה להיות קמורה קדימה (לורדוטית).

למיטב ידיעתי ונסיוני - בדיקה וטיפול כירופרקטי בהתאם לממצאי הבדיקה, יעילים מאוד לטיפול ופתרון בעיות כאלו.

עם זאת - חשוב לדעת שמבחינת המערכת הרפואית בארץ מטפלים בסוג פגיעות כאלו בעיקר אורטופדים ונוירולוגים.
מבחינת המערכת חשוב שתעברי את הבדיקות שיומלצו לך.

דר' רונן מנדי, כירופרקט
1-800-39-40-40
dr-ronen.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו