צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום הכוונה בבחירת רופאים בכירים
מנהל/ת הפורום: ד"ר דוד מורל, הגב' קדר מאשי
  מחפשת רופא אורטופד?אמא טריה 10:54 17/06/2007
שלום,
ילדתי תינוקת לפני כחודש וחצי, במצג עכוז. הבנו כי צריך לעשות בדיקה של אגן הירכיים, לוודא כי עצם הירך נכנסה כמו שצריך לאגן. המליצו לנו אולטרסאונד. רציתי לשאול אם ישנה דרך אלטרנטיבית לביצוע הבדיקה, אולי ידנית, לפני שישר ניגשים ל U.S? ומי המומחים בתחום (האם זה אורטופד, או כירופרקט?), יש המלצות ספציפיות?
תודה רבה
   בדיקת מצב ראש עצם הירך ביחס לאגן בתינוקתדר. דוד מורל 19:00 17/06/2007
לאמא טריה, שלום רב!
כחלק מהבדיקה של כל תינוק שנולד יש לבדוק את מצב ראשי עצמות הירך ביחס לאגן. חלק מהתינוקות נולדים עם מצב בו ראש מפרק הירך אינו במקומו באופן חלקי או מלא.
הבדיקה הראשונית נעשית ע"י בדיקה ידנית בלבד ובמידה ויש חשד לבעיה מבצעים אולטרסאונד של פרקי הירכיים.
נציין שבדיקה זו אינה קשורה בכל צורה של נזק או סיכון לילוד.
בכל קופות החולים ישנם רופאים המתמחים בתחום זה. ולפחות לטובת הבדיקה הראשונית אין צורך ללכת למומחה על.
מאחר ולא ציינת איכן את מתגוררת אני המליץ על דר. יוסף קינן מביה"ח אלי"ן שבירושלים.
בכל מקרה רצוי לבצע הבדיקה מוקדם ככל האפשר כדי למנוע נזק מצטבר.
לגבי שאלתך על כירופרקטורים, אין לי ידע מספיק לגבי הידע שלהם ולכן אני ממליץ על רופאים כאמור.
בברכה
   תשובה לאמא הטרייהד"ר רונן מנדלזיס, כירופרקט 04:49 21/06/2007
שלום,
אם התינוק נולד בבית חולים, הוא היה אמור להיבדק לפני השחרור מחדר תינוקות על ידי רופא, שבין היתר אמור לבדוק את פרקי הירכיים ומפשק האגן.
כן יש בדיקה כירופרקטית ידנית ספציפית לתפקוד פרקי הירכיים של תינוקות, ובמקרה של תפקוד לא תקין של פרקי הירכיים, בהתאם לממצאי הבדיקה - יש טכניקות עדינות לכיוונון פרקי הירכיים.
בגדול - כדאי לעשות את הבדיקה מוקדם ככל האפשר.
ככל שמגלים את הבעיה, או בנטייה לבעייתיות בתפקוד בשלב מוקדם יותר, כך קל יותר לטפל , ומונעים התפתחות של בעיות משניות.
עדיף לדעתי, להתחיל עם בדיקה ידנית כירופרקטית - אם יהיה צורך בבדיקת מכשירים (כמו אולטראסאונד או אחרות) הכירופרקט יוכל להמליץ.
נכון שלאחר לידות עכוז, יש נטייה גדולה יותר לבעיות במפרקי הירכיים.

היתרון של בדיקה כירופרקטית לפרקי ירכיים ומפשק אגן הוא שאם יש צורך - לפי ממצאי הבדיקה, הכירופרקט יכול להתחיל מיד בטיפול כיוונון של האגן ופרקי הירכיים.

ד"ר רונן מנדלזיס, כירופרקט

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו