צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פוסטפרטום ומעבר לו
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  להיפרדאורית גודקאר, פסיכולוגית 23:06 23/01/2008
המילה הזו, פוסטפארטום.
קצת אנטיספטית כזו, מילה של בית מרקחת. של "מומחים", לא של החיים.
פוסט - אחרי, משהו שהקיום שלו הוא מהיותו לא משהו אח, ראשוני, חשוב יותר, אולי, זה שהתחיל את הכל.
והכי הכי - פארטום, פרידה. איך אפשר לחשוב על לידה כעל פרידה? הרי זו התחלת הדרך של קשר מדהים, טעון כל כך, מלא כל כך בציפיות ובעתיד, אז לקרוא לזה פרידה? קצת משאיר תחושה של סיום, סוף. אבל כן, פרידה. כי זו ההתחלה של פרידה, מהבנים והבנות שלנו, שהולכים וגדלים ומתפתחים להם להיות משהו שלא תמיד ברור לנו. אמרה לי אמא אחת פעם, שהיא מרגישה שהיא לא באמת מכירה את הבן שלה באמת, והוא היה רק בכיתה ב'. והאמירה שלה הכתה אותי בהבנה שהיא באמת צודקת, כי כמה אפשר באמת להכיר אדם אחר שאינו אני. אפילו לא אדם שנשאנו ברחם תשעה חודשים, או כזה שהיה תלוי על השד שלנו, שראינו אותו כל חייו בגדילתו. אז כן, יש טעם של פרידה כבק בתחילת הקשר הזה, בו הילדים שלנו, אלו שנבלה זמן כה רב שניסיון להבין, לתקשר איתם, להתחבר אליהם, בעצם גם הולכים מאתנו אל העולם של מחר, זה שלא תהיה לנו בו דריסת רגל.
כן, בפוסטפארטום יש גם ריח של געגוע וכמיהה.
זה הזמן לגשת להריח את התינוקות שלכם, גם אם יש להם כבר ריח של זיעת מתבגרים...
אורית
   אורית, כתבת מקסים וכל כך נכוןג'ול 16:26 24/01/2008
אני רואה את הבן הגדול של (מדהים, מקסים ובוגק והוא רק בן 9)ומרגישה כאילו הוא חומק ממני. לא במובן הפיזי של המילה כמובן אבל ככל שהוא בוגר הוא גם קצת מתרחק...מרגישה קצת תחושה של החמצה, כאלו לא הספקתי ממש להכיר ולהיות איתו והינה הוא כבר גדול, לא ממש צריך אותי...כשאני חוזרת הביתה, הוא בא לנשק ולחבק (לרוב) רק כשאני מזכירה לו ומתחמק מהר לעינייניו...פשוט ילד גדול...כן אני בהחלט מרגישה כמיהה...אך גם חשש מהריחוק הזה.....

ומחשבה נוספת...אמר לי פעם מישהו שהרצון שלנו בעוד ילדים נובע מהתחושה המופלאה שכשהם תינוקות הם צריכים אותנו ורוצים אותנו בכל הזדמנות וללא תנאי, המבט שיש להם בעיניים - שאנו בעצם כל עולמם, גורם לנו כשהם גדלים להתגעגע לתחושה המופלאה הזו...
   תודה ג'ולאורית גודקאר, פסיכולוגית 11:47 27/01/2008
ושמחה שהדברים שכתבתי מצאו את מקומם בליבך.
חשוב שנגיד שדווקא ההזדקקות הזו, המוחלטת ובלא תנאי, יכולה להיות חוויה נעימה לחלק מהאמהות, וחוויה מורכבת ומקשה עבור נשים אחרות, או בזמנים אחרים. למשל, כשהילד חולה ותלותי יותר, יש מי שזה מגייס אותן, שואב מהן תעצומות נפש, ואחרות, שזה מציב בפניהם מכשול שקשה לעבור אותו. כל קשת התחושות עשויה להתעורר, בעיקר מפני שזה פוגש בתוכנו מקומות מאד ראשוניים, חוויות ילדות וינקות שלא תמיד עברו עיבוד או קל לנו לחיות איתם.
שבוע מצוין,
אורית

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו