צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פוסטפרטום ומעבר לו
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  ללכת בלי להרגיש עם (או להפך) התינוק ביומיים שלושה הראשוניםכמעט אמא 14:14 23/12/2008
אני לפני לידה ראשונה, מצד אחד מרגישה שאנחנו מאוד מוכנים ויהיה בסדר מצד שני לא לוקחת שום דבר כמובן מאיליו, בחיים לא החזקתי בידיים תינוק בן כלום ואין לי מושג איך לדעת שהכל תקין.

מכל הלידות של חברות שלנו הגענו למסקנה שמאוד לא מתאים לנו כהורים להשאר בבית חולים אחרי הלידה, שגם במחלקות שיש בהן ביות מלא התנאים לא נראים לנו. אני רוצה להמתין לבדיקת רופא ילודים (בלניאדו) ואחריה ללכת הביתה ולחזור אחרי שלושה ימים לבדיקת דם. בדקתי וטכנית זה אפשרי, הרופא המיילד שלי ממליץ על זה ואומר שבטכלס כשהכל תקין האישפוז הוא רק סוציאלי ואם האמא לא רוצה אותו התינוק ממש לא צריך אותו.
החשש שלי הוא שאולי יש משהו שאני מפספסת בהחלטה כזו. שאולי בזמן שאמהות מאושפזות עם התינוק שלהן במחלקת יולדות יש עין פקוחה שרואה ומאתרת מצבים לא תקינים שאנחנו כהורים צעירים נפספס.

מה בעצם אני שואלת?

האם יש לי סיבה לחשש?
האם יש שרות פוסט פרטום פרטי שנועד ליעץ לגבי הילוד עצמו ולא לטיפול באם (תחליף לאחיות הילודים במחלקת יולדות)?
האם ביקור של יועצת הנקה יספיק בהקשר הזה?
למי שמכיר את רופאי הילדים של מרפאת שרונית של הכללית, האם אנחנו יכולים לסמוך על פניה אליהם בהקשר הזה (להגיע לשם לבדיקה עם ילד בן יומיים ולקבל יחס מקצועי מועיל ולא שופט)?

אשמח גם לתשובות כלליות וגם לדברים קונקרטיים לגבי בעלי מקצוע רלוונטים לאיזור שבין נתניה לכפר יונה והסביבה.

תודה רבה.
   חזרה הביתהרחל הגדוש 22:20 28/12/2008
עם התינוק יכולה לעשות לשניכם ואפילו לשלושתיכם רק טוב .
לישון במיטתכם ולאכול ולהאכיל כרצונכם . עם זאת חשוב מאוד להגיע ללידה עם ידע טוב בנושא הנקה , אם בוחרים להניק , ולהיעזר ביועצת הנקה או מדריכת הנקה טובה .
יש גם דולות פוסט פרטום שיכולות לסייע ולהדריך בכל הקשור לימים הראשונים לאחר הלידה.

רק את תוכלי להחליט סופית מה טוב לכם .
בהצלחה
   המלצה קטנה לגבי צהבת ילודיםחגית 20:50 28/01/2009
אנחנו בתור הורים טריים לא היינו יכולים לזהות את הצהבת שהתפתחה בהתחלה. ממליצה לך לשאול את הרופא, שבודק את התינוקי, במפורש אם הוא לא צהוב. ככה, ליתר ביטחון.
בהצלחה!
   מי ידריך?גילי אבישי 15:05 02/05/2009
לפעמים אמא. לפעמים חברה טובה. לפעמים מדריכת הכנה ללידה שזה בהחלט חלק מתפקידה. לעיתים דולה שליוותה מעט לפני הלידה ותוך כדי ונשארת בקשר אחרי.

לא תפקידה של יועצת הנקה לתת הדרכה כללית אם כי אני מניחה שיש שיעשו זאת בשמחה.
אני מאד שמחה לקרוא רופא שמדבר כך. באמת.
בעלי מקצוע רלוונטים באזור נתניה בבקשה.
ד"ר מירי לייבוביץ' מומחית לרפואת משפחה ויועצת הנקה ותיקה ומצויינת. נמצאת באודים.09-8858256
מי עוד? רופאי ילדים שעושים ביקור בית אחרי לידת בית ,רלוונטים בעיני גם למי שחוזרת מוקדם
דר ריינה אזור 09 טלפון 052-8334438
ברעננה אילנה רייט 050-6897357,קונבנציונלית אבל פתוחה.

מי עוד? לא עולה בדעתי כרגע
בהצלחה ובידיים מלאות
   בשעה טובה בקרובקרן 10:50 31/08/2009
נראה לי שכמו כל דבר בהורות, האינסטינקט הראשוני שלכם הוא לרוב הנכון. מה דעתך להתקשר למחלקת ילודים בבי"ח ולשאול אותם לגבי המדיניות שלהם לגבי שיחרור של תינוק לאחר בדיקת רופא. אני יודעת שהם מחסנים את הילד ועושים לו בדיקה ראשונית אבל לא ברור לי במה כרוכה ההשגחה על התינוק ביומיים שהוא שם.

חברה שלי הזמינה הביתה באופן פרטי, יום אחרי שחזרו עם התינוק, אחות תינוקות שהדריכה אותה בכל מה שקשור לטיפול בתינוק, הרגעה, הנקה, על מה להשגיח וכו'. זה היה מאד מוצלח ועד היום (הילד בן שנה) היא עדיין זוכרת כמה טיפים.
לאחות קוראים מיכל. תוכלי למצוא אותה בנייד 054-2772816

בהצלחה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו