צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לידה לסכרתיתקרן 19:42 06/07/2008
שלום רב,
זה הריוני הרביעי.
ברקע הריונות עם סוכרת הריונית GDMA2, כאשר בלידה האחרונה זומנתי להשראת לידה עקב מוניטור לא תקין, לקח לי 4 ימי סיוט ללדת היה קשה וזכור לי כסיוט גדול. התינוק היה גבוה ולאף אחד לא היה הרעיון לבקוע את מי השפיר עד שמנהל חדרי לידה הגיע החליט לבצע פקיעה בח.ניתוח ולראות התוצאות שיכוונו לקיסרי/לידה וגינלית.
לצערי סוכרת לא עברה וכיום אני בשבוע 15. בע"ה יש לי עוד זמן אבל אני תוהה האם ההתייחסות לסוכרתית/או לסוכרת הריון זהה. כלומר מילדים בשבוע 38. או שיש מעקב והחלטות אחרות

אשמח לתובנות
תודה
קרן
   צורת ילוד של אישה סכרתיתד"ר אבנר שיפטן 22:49 07/07/2008
ראשית, יש הבדל גדול בין סכרת הריונית, לסכרת טרום הריונית, שזה כנראה מצבך כעת לפי הבנתי.
אם יש סכרת הריונית, המצב תלוי האם האישה זקוקה לטיפול ע"י אינסולין או לא.
אם זוהי סכרת ללא טיפול ע"י אינסולין, אין בעיה בדר"כ למוך את הריון עד שבוע 40, ולפעמים עד 41.
אם יש טיפול ע"י אינסולין בדר"כ בשב' 39 רצוי להתחיל בתהליך של השראת לידה (זירוז בלשון העממית). צורת השראת הלידה תהיה לפי התנאים הצואריים, גודל העובר, מצבו, מצב היולדת, מה קורה בחדר לידה באותו יום, ועוד גורמים אחרים.
אם מדובר בסכרת טרום הריונית, לרוב יש יותר קושי לאיזון הסכרת, ולכן הרבה פעמים עקב כך יהיה רצון לילד אותה יותר מוקדם.
ולבסוף אני מזכיר לך שהסיבה שבגללה בוצעה השראת הלידה בלידתך הקודמת היא "מוניטור לא תקין", שיכול להיות קשור לסכרת, ויכול להיות שאינו קשור.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו