צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  gbs , בנות תבקשו להיבדק.אני עם נדודי השינה 04:45 17/09/2008
אני כבר בשבוע 40.4.בביקור האחרון אצל הגניקולוג שלי, במקרה אחרי שחברה סיפרה לי על בדיקת הgbs, דרשתי להיבדק.

לשאלתי מדוע הוא חוסך לקופה, ולא הציעה לי לעשותה, הוא הסביר כי משרד הבריאות לא מחייב.......היום, כאמור שבוע 40.4, הגיעו תשובות חיוביות, עלי לקחת אנטיביוטיקה עכשיו ובזמן הלידה.

אבקש לברר: האם הבדיקה אמינה בשבוע 39?(בכל המאמרים מציינים שהבדיקה צריכה להיעשות בין שבוע 35 לשבוע 37)?

האם לא אוכל להיות במקלחת, או לעמוד בזמן הלידה ויהיה עלי להיות מרותקת למיטה?

זאת לידתי השניה, ואם אגיע בשלב מאוחר מדי,והאנטיביוטיקה לא תספיק להשפיע לפני יציאת התינוקת לעולם? האם עלי להגיע לחדר לידה בשלב מאוד מוקדם?(לידה קודמת הגעתי בפתיחה 8).

מה ההשלכות לאחר הלידה?האם ידרשו ממני או מהתינוקת להישאר יותר ימים למעקב ?

ומה האמור לאחר מכן, האם רק בחודש הראשון,נצטרך להיות ערניים לכל שינוי ועליית חום של התינוקת? או שאם חס וחללילה נדבקה יכולות להיות תופעות יותר מאוחרות.

סליחה על עומס השאלות, ומקווה שאספיק לקרוא לפני הלידה...תודה אני.
   GBS ד"ר אבנר שיפטן 23:03 17/09/2008
הבדיקה אמינה תמיד באתה מידה (דיוק של 99%), רק שנהוג לקחת אותה לפני ההגעה למועד הלידה, על מנת להתכונן.
במהלך הלידה יש לקבל טיפול אנטיביוטי לוריד (IV), כך שיש להגיע לא ברגע האחרון.
במידה ולא תספיקי להגיע בזמן, ינתן טיפול אנטיביוטי לתינוק.
בכל מקרה יש להקפיד יותר אחר ילוד מאשר אחר ילד גדול יותר, ובכל מקרה של חום, יש לפנות לבדיקה רפואית.
   תודה רבה דר' שיפטן.אני עם נדודי השינה 23:18 19/09/2008
תודה לך דר' שיפטן.
אני מודה לך מאוד על ההתייחסות ועל ההסבר.
תודה על הזמן שאתה מקדיש, זה לא ברור מאליו.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו