צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  התבססות באגן בשבוע מאוחר , עובר גדול, לידה ראשונה רעות 17:13 20/10/2008
שלום ד"ר שיפטן, אני בשבוע 40+5 היום
הריון ראשון

המשקל המוערך של העוברית נכון להיום, הוא כ 4350 והיקף הראש 35 סמ.

הראש עדיין לא התבסס באגן ("הבטן לא ירדה" כמו שהסבתות אומרות)

האם ניתן להניח שעם הצירים החזקים הראש יוכל להתבסס?

האם מומלץ ללכת לדיקור, הומאופתיה או זירוז טבעי?
אני הולכת ומנסה לתרגל יוגה כרגיל.
יש צירים קטנים ולא מאד כואבים כבר כמה ימים.

אני בגובה 167 ונולדתי 3850, בעלי נולד בניתוח, 4350 ויש לו (עד היום (: ) ראש ראש..

תודה!
   התבססות הראשד"ר אבנר שיפטן 23:48 20/10/2008
בדר"כ בהריון ראשון, הראש מבוסס כבר בשב' 37-38, לפעמים עוד לפני כן. יתכן שבגלל שזהו עובר גדול, עדין לא התבסס. מה יקרה במהלך הלידה, קשה לדעת, וצריך לקוות לטוב. איני חושב שיש צורך או שרצוי לזרז לידה. לידה טובה, אבנר
   תודהרעות 04:55 21/10/2008
   תודה על התשובה המהירהמיקה 23:05 21/10/2008
היום היא זזה בנמרצות, כך שאני מקווה שאכן מבחינת מדדים אחרים לא ילחיצו אותי לכיוון של זירוז.
העניין הוא שהלידה הקודמת הסתיימה בדרך דומה- בשבוע 39 הייתי בביקורת שגרתית שבה ראו מי שפיר. הרופא אפילו לא אמר לי מה הנורמה, ושלח אותי לבית חולים ושם עשו זירוז.
לתחושתי, הזירוז היה פשוט בגלל שהייתי בסוף ההריון ו"אפשר ללדת" ולא בגלל מצוקת עובר כלשהי.
הפעם ברור לי שאני צריכה לבדוק ולשאול לפני שאני מקבלת כמובן מאליו את ההמלצה הרפואית.
לגבי הסטיביה- המיילדת שלי כבר המליצה עליה. אני צריכה למצוא אותה (בשלושה בתי טבע במרכז לא היה).
   שאלה לגבי השימוש בסטיביהמיקה 17:05 22/10/2008
הייתי היום בחדר לידה. אכן יש מיעוט מי שפיר (עדיין אותם 5 ס"מ) אבל המוניטור היה תקין וכן הUS.
ויתרתי על המלצת הרופא לעשות בדיקה עם פיטוצין לראות איך העוברית תעמוד בצירים, והלכתי הבייתה בשקט.
בינתיים חיפשתי בכל מיני חנויות טבע את הסטיביה, ואין.
הבנתי שיש איזה שהוא מחסור כללי.
במשתלות יש.
האם זה משנה- צמח יבש או טרי?
כמה מומלץ לשתות- כמה עלים (טריים) וכמה חליטות ביום?
תודה
מיקה
   סטיביה אפשר למצוא כמעט בכל משתלהד\\\"ר אבנר שיפטן 06:35 23/10/2008

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו