צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  התאוששות מניתוח קיסריגלית 19:29 09/07/2009
שלום,
לפני שבועיים ילדתי בניתוח קיסרי את ילדי החמישי לאחר 4 לידות רגילות.
אחרי יומיים של ירידת מים שהיו מקוניאליים, פיטוצין שלא השפיע עלי וסירובו של הקטנצ'יק לרדת לתעלת הלידה, הוחלט על ניתוח.
היום שבועיים אחרי הניתוח יש עדיין כאבים במתן שתן וצואה, רק השבוע התחילו דימומים וגושים גדולים תוך כדי הדימום ומידי פעם הגשה של דקירות באיזור הבטן התחתונה והרחם, רציתי לשאול האם אלו הם סימפטומים רגילים לאחר ניתוח או שצריכה להידלק נורה אדומה? הייתי מופתעת שלאחר 10 ימים בהם לא היה לי כמעט בכלל דימום התחיל הדימום בשלב מאוחר יחסית, מישהי עברה תופעות אלה?

תודה רבה!
   התאוששות לאחר ניתוח קיסריד"ר אבנר שיפטן 06:52 10/07/2009
ההתאוששות מניתוח קיסרי אורכת יותר זמן מאשר לאחר לידה רגילה. ניתוח קיסרי נחשב לניתוח גדול, ואם לא היית בחופשת לידה, המלצה לאחר ניתוח גדול היא מנוחה של חודש בבית, כך שיש להתאזר בסבלנות. יש ימים שבהם יש שיפור וישנם ימים של נסיגה. אני חושב שיש לפנות לרופא כאשר יש משהו חריג במיוחד כמו חום גבוה, דימום חזק מהרגיל, וכו'. חוסר נוחות באזורים שונים הוא תופעה שכיחה לאחר ניתוח, ובדר"כ עוברת בהמשך.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו