צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לידה וגינאלית לאחר ניתוח קיסרי בהריון עודףמירב 08:32 12/07/2009
שלום,

אני בשבוע 38+3 הריון שני. לידה קודמת הסתיימה בניתוח קיסרי לאחר שהלידה לא התחילה (בשבוע 41+3) וזירוז בציטוטק ובפיטוצין נכשל (היו צירים סדירים מעבר ל - 24 שעות, ללא מחיקה או פתיחה כלשהי) ונוצר מצב של מצוקה עוברית (החלו ירידות בדופק העובר ומי שפיר שנפקעו היו מקוניאלים).

אני רוצה לנסות הפעם ללדת וגינאלית. לשם כך גייסתי דולה, מיילדת פרטית ועשיתי הכנות רבות.

הוסבר לי שבמידה ולא יופיעו צירים באופן ספונטני עד שבוע 40 עדיף לי ללכת לניתוח קיסרי אלקטיבי.

רציתי להבין את הסיבה לכך. מדוע קטן הסיכוי ללידה וגינאלית לאחר ניתוח קיסרי בהריון עודף?

תודה מראש,
מירב
   לידה אחרי ניתוחד\\\"ר אבנר שיפטן 08:47 12/07/2009
ראשית, יש זמן עד שבוע 42, כך שמדובר על כ- 25 יום, צריך להתאזר בסבלנות, הסיכוי גדול שהלידה תתחיל.
אולי הלידה הקודמת לא התחילה מכיוון שלא חיכית עד שב' 42 ?
ככל שמחכים יותר, יש סיכוי גדול יותר שתתפתח לידה ספונטנית.
בקשר ל"עדיף לי ללכת לניתוח אלקטיבי" איני מבין את השאלה, האם זה מה שאת בוחרת בו ? אם כן אז עדיף, אם את לא מעונינת בניתוח חזר (ותבדקי את זה טוב עם עצמך), אז עדיף להמתין בסבלנות להתפתחות לידה.
הסיכוי ללידה נרתיקית לאחר ניתוח הוא לא קטן, אלא רב, ולכן יש להתאזר בסבלנות. לסיום אני חושב שאולי אצלך הלידה מתחילות מאוחר, ולכן על אחת כמה וכמה כדאי לחכות.
ראיתי שהמילים סבלנות ולחכות חזרות הרבה בתשובתי, וזהו המפתח להצלחה כנראה. בהצלחה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו