צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לידה נרתיקית לאחר 3 ניתוחים קיסרייםnitz12 16:44 12/08/2009
ד"ר שיפטן שלום,

זהו לי ההריון הרביעי:

הריון ראשון הסתיים בניתוח קיסרי ( מים מקוניאליים, עובר לא עבר את תעלת הלידה עד שהופיעה מצוקה עוברית ולכן הוחלט על ניתוח ) - שבוע 39+5

הריון שני - לידת תאומים - צירים מוקדמים בשבוע 33 שלא ניתן היה לעצור אותם ולכן הוחלט על ניתוח.

הריון שלישי - ניתוח אלקטיבי ( נאמר לי ששום בית חולים לא מוכן לקחת סיכון ללידה נרתיקית לאחר 2 קיסריים ) - שבוע 38

הריון רביעי ? אז מה עושים? כרגע נמצאת בשבוע 9 וכבר מתחילה לברר אם ניתן ללדת, למרות הניתוחים, בלידה נרתיקית ( גם בבית חולים אם יהיה ניתן )

האם יש לי בכלל סיכוי?

לתשובתך אודה

nitz
   לידה לאחר 3 ניתוחים קיסרייםד"ר אבנר שיפטן 00:19 13/08/2009
ההמלצה כיום היא כי לאחר 2 ניתוחים קיסריים יש לעשות ניתוח נוסף. ישנם מקרים לא מעטים של לידות לאחר 2 ניתוחים קיסריים, כך שהוטעת בלידה האחרונה.
לגבי ההריון הנוכחי יש שתי אפשרויות: ללכת לניתוח או לחפש אפשרות ללדת בלידה נרתיקית. איך לבצע ניתוח אני חושב שאת יודעת.
לגבי לידה נרתיקית, צריך לבדוק את רמת הסיכון ואת רמת הסיכוי, שאלו שני דברים שונים לגמרי. במידה ותמצאי שרמת הסיכון מתאימה לך, ושהסיכוי מקובל עלייך, שום רופא לא יבצע ניתוח קיסרי ללא הסכמתך.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו