צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  מצג עכוז, שוב מס' שאלות בבקשהזהר 11:09 15/11/2009
שלום רב. קראתי בעיון את תשובתך לקודמתי, אני בהתחלת שבוע 35, העובר מאובחן כבר כארבעה שבועות במצג עכוז ועדיין לא התהפך. האם יש סיכוי שעוד יעשה זאת ? אני אחרי 2 לידות רגילות ואחת, האחרונה בניתוח קיסרי בחירום (אני לא יודעת אם יש לכך משמעות מבחינת אופן החיתוך).
שאלותי הן:
1. האם היית ממליץ על קביעת תור לניתוח ואם כן לאיזה שבוע בערך ? אני שומעת דעות חלוקות בין השבוע ה- 38 ל- 40
2. האם יש לי סיכוי ללדת למרות המצג הנ"ל, בהנחה שלא ישתנה, בלידה טבעית ? אני מתכננת ללדת בלניאדו וקראתי מתשובתך הקודמת שאולי יש לכך סיכוי שם ?....
תודה מראש
זהר
   מצג עכוזד"ר אבנר שיפטן 20:17 15/11/2009
ראשית, יש סיכוי להיפוך ספונטני של 50% עד שבוע 40, כך שלא כדאי לקבוע תור לניתוח לפני כן.
שנית לאחר שתי לידות תקינות יש סיכוי טוב ללדת אפילו לידת עכוז.
שלישית, אני ממליץ לבצע היפוך, אם לא חיצוני, ע"י מוקסה, תרגילי שכיבה והרמת אגן וכו', בכך תגדילי את סיכוייך להיפוך לפני זמן הלידה.
לגבי לניאדו, אני ממליץ לגשת לשם ולדבר עם הרופאים, אולי יעשו בעיות בלידת עכוז בגלל שאת אחרי ניתוח קיסרי. אפשר לשאול גם בבי"ח ביקור חולים בירושלים.
רק רציתי להזכיר לך שאף אחד לא רשאי לנתח אותך ללא רצונך !
בהצלחה
   תודה רבה על תשובתך המפורטת :)זהר 21:40 15/11/2009

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו