צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  אם אני לא אספיק להגיע לבית חולים...יפעת 10:57 14/04/2010
אני עומדת בפני לידה שלישית, הלידה הקודמת היתה מהירה מאד - עוד רמזור אחד בדרך והייתי יולדת באוטו - ולא בגלל שמשכתי את זמן היציאה מהבית - פשוט הכל התקדם מהר.
שתי הלידות הקודמות היו טובות ללא אלחוש, אני סומכת על עצמי ועל גופי ורק מתוך התחשבות בבעלי מתכוונת להגיע לביה"ח בכדי ללדת.
ולשאלתי:
ונניח, בכל זאת לא הספקתי וכבר נשארתי ללדת בבית - מה עושים עם חבל הטבור? חותכים? מחכים למישהו "מקצועי" שיבוא לחתוך? מי זה המישהו המקצועי הזה- בצוות של אמבולנס יש מישהו כזה? כמה זמן אפשר לחכות אחרי שחבל הטבור מפסיק לפעום?

מחכה בקוצר רוח לתשובה
ואף יותר ללידה (בכל מקום שלא תתרחש)

בברכה,

יפעת
   לידה מהירה - מה עושים ? או לא פחות חשוב, מה לא עושים.ד"ר אבנר שיפטן 23:03 14/04/2010
אני מאחל לך להספיק להגיע לבי"ח, או לשכנע את בעלך להישאר בבית. אני חושב על מספר כללים למקרה שלא (צריך חשיבה חיובית וההתכוונות מולידה מציאות):
1. לשמור על קור רוח, לא להכנס לפניקה.
1. וחצי - קיראי לעזרה (בעל, שכנה, איש מקצוע קרוב וכו')
2. לא להיות בעמידה, אלא לרדת לכריעה/שכיבה/ישיבה וכו'.
3. לשים משהו רך מתחתך, כגון מגבת שמיכה וכו'.
4. לאחר יצאת הראש, למשוך בעדינות את הילוד אליך לבטן, ולכסות את שניכם, על מנת שהוא לא יתקרר.
5. לא לחתוך את חבל הטבור (אפשר להמתין עם החיתוך אפילו מספר שעות !), אלא להמתין עד שתגיעו לחדר לידה ושם לבצע את החיתוך ע"י מי שמנוסה בכך. בדר"כ אנשי צוות מד"א אינם מנוסים בכך ולא כדאי שהם יבצעו את החיתוך.
6. סביר להניח שאחרי 5-20 לאחר הלידה תרגישי צירים של פליטת השיליה, עזרי לה לצאת והשאירי אותה מחוברת לחבל הטבור לידך.
7. אם את מדמממת חזק, רצוי לבצע עיסוי של הרחם על פני הבטן, על מנת לכווץ אותו ולהפחית את כמות הדימום.

מאחל לך לידה טובה.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו