צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לידה נרתיקית לאחר 2 ניתוחים קיסרייםסימה 10:52 19/10/2010
לד"ר שיפטן שלום,
מה הסיכויים ללדת בלידה נרתיקית לאחר 2 ניתוחים קיסריים.
רקע: לידה 1 שנת 2003 במצג עכוז. ירידת מים בשבוע .35 . לידה 2 שנת 2007 במצג עכוז. קיסרי מתוכנן.
יש לציין שאני עם רחם דו קרני בעל מחיצה אורך 5.5 ס"מ לא עד הסוף. עובי חצי ס"מ.
תודה על תשובתך המהירה.
   לידה נרתיקית לאחר שני ניתוחים קיסרייםד"ר אבנר שיפטן 12:10 19/10/2010
כאשר משיבים לשאלה זו, צריך להפריד בין שני דברים: סיכויים וסיכונים (עליהם לא שאחת).
ראשית לגבי סיכונים, הסיכון הוא מעט יותר מאשר לאחר ניתוח אחד. הסיכון לקרע ברחם הוא 0.9% מעט יותר מ- 0.7% שאחרי ניתוח אחד, ובעיני אין משמעות להבדל זה.
לגבי סיכויים, הדבר מאוד שונה מאישה חאישה. ראשית יכול להיות שיהיה לך שוב מצג עכוז, האם תרצי אז ללדת לידה נרתיקית ? ואם יהיה מצג ראש תלוי איך תתקדם הלידה. קשה מאוד להצביע על מספר ולכתוב אחוז סיכוי מסוים. אני מעריך כי הסיכוי שלך ללידה נרתיקית הוא בין 20% ל- 80%, פער עצום, או שאפשר לפשט את החשבון והגיד שהוא 50%. ואם כך, מה זה אומר לגביך ?
האם תנסי ללדת נרתיקי, ואם הלידה לא תתפתח טוב, תעברי לקיסרי, או שתעדיפי ישר קיסרי ? מאוד שונה בין אישה לאישה.
אני מכיר מספר נשים שילדו בשנה האחרונה לאחר שני ניתוחים, והצלחתם היתה לפי ההכנה הנפשית שהם ביצעו לפני הלידה, כי בסופו של דבר רוב הלידה היא "בראש שלנו".
אם תהיי מעונינת ללדת נרתיקי, אשתדל להציע הכוונה. בהצלחה בכל בחירה שלך.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו