צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לילי 15:20 14/04/2011
שלום!
אני כעת בהריון פעה שנייה, שבוע 32 ותוהה בנוגע ללידה הקרבה ובאה, ב"ה.
בהריון הראשון שהיה לפני כ- 6 שנים עברתי ניתוח קיסרי עקב אי התקדמות- פתיחה של 9 לא הצליח להתקדם ל- 10 כמו גם מצב הראש היה עם פנים כלפי מעלה.
עד כה נאמר לי,לא ע"י גורם רפואי כי לידה ואגינלית אפשרית לאחר לידה קיסרית, למעט מקרים מסוימים שניתן לדעת כבר מראש כי אין סיכוי לכך.
לכן הייתי רוצה לדעת האם אי התקדמות היא לא אחת הסיבות שניתן לנבא מראש או להמליץ על קיסרי וכי אין אלטרנטיבה אחרת?
עם מי עלי להתייעץ הנושא זה?
האם עדיף לנסות בכל מקרה לידה רגילה גם אם הסיכוי לכך הוא קלוש?

תודה מראש לילי
   לידה לאחר ניתוח קיסרי.ד"ר אבנר שיפטן 23:59 14/04/2011
קשה מאוד לדעת האם הלידה הבאה תהיה "תקועה" כמו הקודמת, או שתתפתח מהר, ותלדי בקלות. כל מי שיתן לך הערכה, היא תהיה מאוד בע"מ, עם סיכויים באחוזים כאלו או אחרים (ולכן בסופו של דבר מה שלא יקרה, כולם יצדקו).
אני חושב שמעבר לסיכוי כזה או אחר, חשוב מה את רוצה, מה הכיון שלך, איך את היית רוצה לראות את הלידה שלך - להשקפת עולמך יש השפעה מכריעה על הלידה.
יותר מכך, כל בחירה שתעשי, היא תהיה נכונה ומתאימה לך ולרצונותיך.
אני חושב ששאלתך נובעת מההנחה "ואם יקרה לי שוב כמו בלידה הקודמת, אז אולי כדאי ישר לבחור בניתוח (ואם אני טועה, אז אשתמש בשאלה שכזו בשביל להסביר.).
אם תשבי עם עצמך, ותעני על השאלה הזו, תשובה כזו או אחרת, אני חושב שתמצאי את התשובה אותה ביקשת ממני.
אתן שתי תשובות קיצוניות שביניהן יש עוד הרבה אחרות:
1. אם יש סיכוי ששוב אגיע לניתוח, אינני רוצה להתחיל בלידה רגילה אלא ללכת לניתוח מתוכנן.
2. אם יש סיכוי מסוים שאלד בלידה רגילה, אני רוצה ללכת בדרך זו, אפילו אם בסופו של דבר אגיע לניתוח.
בנוסף לכך אני ממליץ לך להפגש לקראת הלידה עם מישהי שמכינה נשים לקראת לידה, לשוחח על הלידה הקודמת ועל הלידה הצפויה, ראיתי תוצאות מדהימות של שיחות שכאלו (אני ממליץ על עדי ירום 0544416658).
שתהיה לך הצלחה בכל בחירה שתבחרי.
   אני מודה לך מקרב לב ולו רק על התקווה שיש לי כעת בזכותך.לילי 07:33 15/04/2011

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו